Вареники з полуницею: найпростіший рецепт вареників

Вареники з полуницею: найпростіший рецепт вареників

Вареники з полуницею, або з іншими ягодами – це смачно і поживно, але також красиво і святково. Це також може бути пісна страва. Хоч «вареники з ягодами» звучать як стигле літо, їх навіть зручніше готувати взимку з морожених ягід. Це може бути чорниця, вишня, черешня, слива, полуниця. З чорницею, вишнею, черешнею взагалі нема проблем. Сливи – найкраще «венгерки» половинками. Незручно, якщо велика полуниця, тоді її добре розрізати на половинки. І якщо вона з морозилки, викладіть її в дуршлаг і хвилину потримайте під протічною гарячою водою, після чого ягоди легко можна порозрізати.

  1. Робимо тісто: в борошно з сіллю доливаємо води, вбиваємо яйце (у піст можна обійтись і без нього) і замішуємо. Наведена кількість води орієнтовна і залежить від вологості борошна. Щоб замішати, візьміть міксер і полегшіть собі цей момент. Тісто повинно бути еластичним, не липким і не тугим. Якщо надто липне до рук – підсипте борошна, якщо надто туге і ви розумієте, що доведеться докласти неабияких зусиль при розкачуванні – додайте 2-3 ложки води. З тістом майже все – прикрийте рушничком і залишіть його хвилин на 20, щоб воно набуло однорідності.
  2. Переходимо до ягід, яких візуально в об’ємі повинно бути стільки, скільки в об’ємі тіста. Ягоди пересипте 2 ложками кукурудзяного крохмалю і 2 ложками цукру, перемішайте. Чесно скажу – коли ягоди морожені, заліпити їх у вареники легше, ніж коли вони свіжі. Тоді сік не тече і не заваджає заліплюванню.
  3. Переходимо до ліплення. Мій спосіб приготування – це відщипування тіста потрошки і скачування в кульки розміром з велику мелітопольську черешню. Накрутили таких кульок 10-15 – розкачали в овальчики і заліпили. І так поки не виробите усе тісто. Нічого, що ці овальчики не завжди і не зовсім однакові. Я знаю, що найчастіше демонструють розкачування тіста, а тоді вирізання з нього кружечків. Знаєте, чому я не люблю цей спосіб? По-перше, розкачати тісто в тоненький шар великого розміру потребує більше зусиль, а по друге, завжди залишаються шматочки між вирізаними кружечками, які ви знову і знову мусите вимішувати в однорідне тісто – це ще одні зусилля. А оскільки для розкачування ви підсипаєте борошно, то з кожним разом тісто стає твердішим. Краще я пожертвою ідеальними формами і стандартами розміру, ніж буду так заморочуватись.
  4. Викладайте вареники на присипану борошном дерев’яну поверхню.
  5. Щоб зварити, підготуйте велику каструлю води – так, наче ви готуєте справжні італійські макарони. Коли ліпленню видно кінець, закип’ятіть її і підсоліть. Обережно кладіть вареники в крутий кип’яток. Щойно вкинули порцію варитися, відразу ж розмішайте, інакше вареники зліпляться один з одним. Зменшіть потужність нагрівання до середнього. Побачите, що один-два почали вигулькувати, – помішайте ще раз, і вони почнуть спливати активніше.
  6. Вареники готові, коли усі спливли на поверхню і закипіли. Тут можна регулювати потужність нагріву – якщо усі спливли, але не киплять, додайте вогню. Важливо, щоб вони надто довго не перебували у воді без толку 😊

Дізнайтесь про інший варіант тіста, який може видатись навіть зручнішим у роботі, а заодно і про вареники з чорницею і з вишнею.

Складники:

Для тіста:

600 гр борошна

160 мл води

½ ч.л. (дрібка) солі

1 яйце (якщо піст, то можна і не використовувати)

Для начинки:

350 гр ягід (візуально по об’єму стільки, скільки вийшло в об’ємі тіста)

2 л. кукурудзяного крохмалю

2 л. цукру

Для поливки – мед, сметана

Please follow and like us:

2 Responses
  1. […] Детальніше про прісне тісто і вареники з полуницею можна прочитати тут. […]

  2. […] На вареники з вишнею, та і з ягодами загалом, я рекомендую приготувати тісто іншого типу, заварне. Воно особливо підійде тим, хто не має практики ліплення вареників. Хоча як на смак, то я віддаю перевагу звичайному прісному тісту на холодній воді, як для вареників з картоплею. Про прісне тісто і вареники з полуницею можна почитати тут. […]

Comments are closed.