Вареники з полуницею, або з іншими ягодами – це смачно і поживно, але також красиво і святково. Це також може бути пісна страва. Хоч «вареники з ягодами» звучать як стигле літо, їх навіть зручніше готувати взимку з морожених ягід. Це може бути чорниця, вишня, черешня, слива, полуниця. З чорницею, вишнею, черешнею взагалі нема проблем. Сливи – найкраще «венгерки» половинками. Незручно, якщо велика полуниця, тоді її добре розрізати на половинки. І якщо вона з морозилки, викладіть її в дуршлаг і хвилину потримайте під протічною гарячою водою, після чого ягоди легко можна порозрізати.
- Робимо тісто: в борошно з сіллю доливаємо води, вбиваємо яйце (у піст можна обійтись і без нього) і замішуємо. Наведена кількість води орієнтовна і залежить від вологості борошна. Щоб замішати, візьміть міксер і полегшіть собі цей момент. Тісто повинно бути еластичним, не липким і не тугим. Якщо надто липне до рук – підсипте борошна, якщо надто туге і ви розумієте, що доведеться докласти неабияких зусиль при розкачуванні – додайте 2-3 ложки води. З тістом майже все – прикрийте рушничком і залишіть його хвилин на 20, щоб воно набуло однорідності.
- Переходимо до ягід, яких візуально в об’ємі повинно бути стільки, скільки в об’ємі тіста. Ягоди пересипте 2 ложками кукурудзяного крохмалю і 2 ложками цукру, перемішайте. Чесно скажу – коли ягоди морожені, заліпити їх у вареники легше, ніж коли вони свіжі. Тоді сік не тече і не заваджає заліплюванню.
- Переходимо до ліплення. Мій спосіб приготування – це відщипування тіста потрошки і скачування в кульки розміром з велику мелітопольську черешню. Накрутили таких кульок 10-15 – розкачали в овальчики і заліпили. І так поки не виробите усе тісто. Нічого, що ці овальчики не завжди і не зовсім однакові. Я знаю, що найчастіше демонструють розкачування тіста, а тоді вирізання з нього кружечків. Знаєте, чому я не люблю цей спосіб? По-перше, розкачати тісто в тоненький шар великого розміру потребує більше зусиль, а по друге, завжди залишаються шматочки між вирізаними кружечками, які ви знову і знову мусите вимішувати в однорідне тісто – це ще одні зусилля. А оскільки для розкачування ви підсипаєте борошно, то з кожним разом тісто стає твердішим. Краще я пожертвою ідеальними формами і стандартами розміру, ніж буду так заморочуватись.
- Викладайте вареники на присипану борошном дерев’яну поверхню.
- Щоб зварити, підготуйте велику каструлю води – так, наче ви готуєте справжні італійські макарони. Коли ліпленню видно кінець, закип’ятіть її і підсоліть. Обережно кладіть вареники в крутий кип’яток. Щойно вкинули порцію варитися, відразу ж розмішайте, інакше вареники зліпляться один з одним. Зменшіть потужність нагрівання до середнього. Побачите, що один-два почали вигулькувати, – помішайте ще раз, і вони почнуть спливати активніше.
- Вареники готові, коли усі спливли на поверхню і закипіли. Тут можна регулювати потужність нагріву – якщо усі спливли, але не киплять, додайте вогню. Важливо, щоб вони надто довго не перебували у воді без толку 😊
Дізнайтесь про інший варіант тіста, який може видатись навіть зручнішим у роботі, а заодно і про вареники з чорницею і з вишнею.
Складники:
Для тіста:
600 гр борошна
160 мл води
½ ч.л. (дрібка) солі
1 яйце (якщо піст, то можна і не використовувати)
Для начинки:
350 гр ягід (візуально по об’єму стільки, скільки вийшло в об’ємі тіста)
2 л. кукурудзяного крохмалю
2 л. цукру
Для поливки – мед, сметана
[…] Детальніше про прісне тісто і вареники з полуницею можна прочитати тут. […]
[…] На вареники з вишнею, та і з ягодами загалом, я рекомендую приготувати тісто іншого типу, заварне. Воно особливо підійде тим, хто не має практики ліплення вареників. Хоча як на смак, то я віддаю перевагу звичайному прісному тісту на холодній воді, як для вареників з картоплею. Про прісне тісто і вареники з полуницею можна почитати тут. […]