Як швидко зварити борщ?

Як швидко зварити борщ?

Коли я починала самостійно господарювати за царя гороха, приготування борщу займало у мене майже цілий день, після чого я була геть виснажена. Можливо, справа була у моїй недосвідченості або ж у слабкій підтримці власне «царя гороха». З того часу все кардинально змінилось, і я хочу, щоб борщ був у кожній хаті, щоб у кожної господині було вдосталь натхнення його готувати, а час залишався на інші приємні речі.
Є різні хитрі способи прискорити готування борщу: щось не додати, чогось налити менше, щось купити в консервованому вигляді готове. Є кільканадцять рецептів борщу, на усі смаки, гаманці і стильові течії. Як на мене, це схоже на шахрайство і, як усе сумнівне, рано чи пізно вилізе боком. Я – за повноцінний домашній класичний борщ.
Що треба, щоб справа вийшла швидко і без зайвих зусиль, то це подумати «добре було б борщику наварити завтра». Ключове слово – завтра. Коли така щаслива думка прийде до вас вчасно, негайно зробіть 3 речі: 1) замочіть квасолю; 2) поставте відварити буряк; 3) відваріть м’ясо. Я роблю так поміж іншими справами – готуючи обід чи вечерю, або ж просто поставила на плиту і займаюсь іншими справами.
Якщо прозріння напередодні не прийшло, у вас є інші варіанти-прискорювачі.

  1. По-перше, квасоля. Її можна взяти молоду не сушену (така є на ринках у серпні-жовтні) – тоді її досить поварити у підсоленій воді в окремій маленькій каструльці з півгодини, поки закипатиме вода в основній каструлі для борщу. Можна взяти консервовану у бляшанці – вона вже готова, і її можна вкинути в борщ наприкінці готування. А можна відмовитись від квасолі. Хоча от це я б не радила. Якось, гуляючи набережною десь в Італії, ми забрели до ресторанчика, де нас обслуговував чарівний офіціант з Тернопільщини. Побачивши в меню «борщ» і вже трохи засумувавши за домом, я вже хотіла було замовити. Але реакція на обличчі хлопця була красномовною. «Розумієте, у ньому нема квасолі» було сказано з таким виразом, що я засумнівалась в головному інгредієнті борщу! Тут висновків напрошується як мінімум два: в Італії треба їсти тільки італійську їжу, а в борщі мусить бути квасоля. І нехай вона буде будь-якою – дрібною чи королівською, білою, червоною чи в смужечку!
  2. По-друге, буряк. Тут теж можливі варіанти. У нас уже, як десь у Німеччині, у супермаркетах можна купити готовий відварений буряк. І він зовсім непоганий – колись десь в якійсь країні я варила з нього борщ, але то було швидше з безвиході. Ніколи не можеш бути впевненою, хто, де і в чому варив цей буряк. Можна ще покласти буряк в миску, накрити щільно плівкою і поставити в мікрохвилівку хвилин на 12-15. Але ви знаєте репутацію і мікрохвилівок, і плівок. Тож не полінуйтесь, відваріть буряк як потрібно, хвилин 30-40 (залежно від розміру буряку і сезону, адже молодий буряк готується вдвічі швидше), і постарайтесь згадати про це завчасно.
  3. По-третє, м’ясо. Моє правило – відварювати м’ясо окремо. Так радять усі фахівці з харчування на сьогодні. Не потрібно варити його до готовності – нехай шматок хоча б хвилин 5 прокипить у підсоленій воді. З нього вийде усе, що може бути там нехорошого, а в каструлі не доведеться збирати піну. Переважно на борщ беруть реберця або щось таке, жирніше. Ідеально – підкопчені. Тут вже на ваш смак і можливості вашого організму. Я особисто віддаю перевагу нежирній свинині типу корейки.
    Якщо у вас ці три складники готові – діло піде дуже швидко! Поріжте і вкиньте м’ясо разом з квасолею відразу в каструлю для борщу і ставте на вогонь. Поки вода буде закипати, візьміть комбайн з теркою і потріть моркву і капусту – вкинете їх в каструлю, коли закипить вода. Далі туди ж потріть буряк. Щоправда, я так не роблю – тертий буряк мені перетворює борщ на кашу, тож я нарізаю його тоненькою соломкою вручну. Але тертий має право на життя, тим паче, якщо ви хоче зробити усе швидко. Буряк перекладаємо у сковорідку з 2 ложками олії і нехай тушиться на маленькому вогні. Картоплю чистимо і нарізаємо кубиками, кидаємо в каструлю слідом за морквою і капустою. Не забуваємо про момент солі. Помідор тремо на терці вручну – це легко і чудово виходить, якщо розрізати навпіл. Терти так, що в руці залишиться лише шкірка. Хоча, якщо ви не проти шкірки з помідора в борщі, можете помідор порізати або потерти також в комбайні. Це помідорне пюре кладемо до буряка – нехай хвилин 5 потушиться разом. Посоліть цю суміш на сковороді і перемішайте.
    Спробуйте ложкою розколоти шматочок картоплі – якщо вдалось, вона готова. Це означає, що час витиснути через часникодавку-прес часник, перелити буряково-помідорну суміш, додати дрібно нарізану зелень, поперчити, перемішати, довести до кипіння і … готово! Скуштуйте, як вам. Ви повинні відчути аромат і присмак часнику, кислинку помідора, солодкавість буряка і достатню кількість солі. Якщо ви любите більше кислоти, раджу порізати разом із зеленню із 5 листочків щавлю або шпинату.
    Найкраще смакує з чорним хлібом типу «Бородінський» або «Український». Пампушки з часником, сало з часником і цибулею – це класика, але ніхто не зобов’язує її дотримуватись. Борщ – він і так борщ!

овочі на брщ

Інгредієнти на 5-літрову каструлю:
100 гр копченої свинної грудинки
300 гр свинини (на ваш смак і уподобання жирності)
3 середні буряки
1 скл квасолі
5 середніх картоплин
1 морква
1\2 невеличкої капустини
2 середні помідори
Часник – 2 середні зубці
Зелень – невеликий пучок
5-10 листків шпинату або щавлю
Сіль, перець до смаку

Please follow and like us: