Я ніколи не куштую суп в процесі приготування, і ось чому

Я ніколи не куштую суп в процесі приготування, і ось чому

«Мааам! Ти солила суп?» , «Любий! Ти посолив картоплю?» – вам відомі ці крики через усю квартиру? Більше того, іноді питання «чи солила?» ми адресуємо самі собі! Іноді згадуємо, що треба було посолити те, що вже практично готове, причому тоді, коли руки щойно залізли в тісто.

Мене реально ці ситуації бентежили, і тому я винайшла свої правила «моменту солі» залежно від типу страви. Якщо ви зрозумієте його логіку, то принаймі у своїй голові матимете впорядковані думки щодо соління і не замислюватиметесь, чи вже солили той суп чи ще ні.

Є, звісно, люди, які люблять постійно куштувати страву у процесі приготування. Я ж практично ніколи цього не роблю. Можу приготувати суп і жодного разу не спробувати. Ну хіба що наприкінці, буквально перед тим, як вимкнути плиту. А каші, картоплю, м’ясо не пробую ніколи, поки не сяду за стіл з усіма. Це вміння здобувається досвідом, а також завдяки випрацюваній роками системі заправляння їжі. Дарую вам свій список підказок, що коли солити, щоб ви могли скористатися тим, що я набувала довгим досвідом. А, можливо, у вас є свої секрети вдалого заправляння страв – поділіться!

По-перше, супи. Вони у мене завжди неперевершено смачні, тож мої діти щодня їдять першу страву із задоволенням. Моє правило просте: завжди солити відразу після того, як поклала картоплю. По-перше, завдяки такому правилу я завжди пам’ятаю, що сіль вже поклала, а по-друге – картопля вбирає досить багато солі, тож коли ви будете куштувати суп на смак наприкінці, то відчуєте його справжній смак. Інакше ж, якщо посолити його в кінці, картопля при вистиганні вбере сіль, і у результаті суп буде недосолений. Куштуючи його, ви будете відчувати смак солі як щось окреме, а не як насичений повний смак супу. Досолювати ж після подачі хоч і цілком нормально, втім, додає зайвих рухів за столом, а якщо у вас діти, вони просто не захочуть його їсти, не розуміючи причину, і ця пам’ять про поганий смак супу може залишатись з ними усе життя. У нас же завдання годувати дітей смачною і корисною їжею! Тому готуйте смачно і робіть це відразу!

Як і коли солити інші страви:

Каші (гречка, рис, пшоно, кус-кус, булгур)

Щойно ви промили крупу, набрали для неї достатню кількість води і поставили на плиту готуватись – посоліть відразу і накривайте кришкою. Можете забути про кашу, поки вона не звариться до готовності.

Макаронні вироби, окремі крупи, які засипаємо на воду (кукурудзяна, манна), а також відварні овочі

Ставте відразу воду із сіллю на плиту і доводьте до кипіння. Тоді ви вкинете ваші продукти в соляний розчин, і вони відразу почнуть набирати смаку.

М’ясо

Існує думка, що м’ясо треба солити вкінці готування, а якщо на початку – то це у випадку бульйону. Мені цей підхід не подобається. Я завжди солю м’ясо завчасно до готування. Нарізаю на потрібні шматочки і відразу заправляю сухими спеціями, у тому числі сіллю, і даю настоятись так хоча б півгодини без холодильника, або більше години у холодильнику.

Виняток становить печінка. Хоч ніби вона і не м’ясо, але віднесемо її сюди. Отже, печінку треба солити лише наприкінці готування! Інакше стане твердою.

Овочі

Або ми кидаємо овочі відварюватись в уже підсолену воду, або підсолюємо овочі в процесі тушкування/бланширування – десь посередині процесу, щоб овочі вже встигли трошки розм’якнути, але ще не були готові повністю. Втім, тут треба дивитись від способу приготування і виду овочів. Картоплю я солю тоді, коли вона вже добре кипить. Кабачки кружальцями, які буду обсмажувати на сковороді, – відразу після нарізання, щоб вони трошечки пустили сік. Овочі, які йдуть запікатись в духовку, – ясне діло, відразу, перед тим, як запихнути їх у духовку і забути там.

І оскільки на 90% сіль використовується для приготування (у процесі термічної обробки), то я використовую нейодовану морську сіль. А йодовану – хіба що для салатів, які я майже не солю.

Одне слово: є правила, є досвід, є вироблені звички, а вирішувати вам, адже на колір і смак товариш не всяк!

Please follow and like us: