Сподіваюсь, ви знаєте про користь йогурту – на цьому я б не хотіла зупинятись. Мені нудно говорити про корисність продуктів, та і взагалі це справа дієтологів. Я також не з тих, хто звинувачує виробників готових до вживання йогуртів, про недовіру невідомо кому невідомо чому: особисто я не проводила і не замовляла аналізи, що підтверджували б чи заперечували наявність мільярдів пробіотиків у йогуртах від відомих і не дуже виробників. І, відверто кажучи, мені байдуже, мільйон чи мільярд корисних бактерій у продукті, поки вони ніяк не впливають на мене і на мій смак. Я про інше, більш видиме.
1. По-перше, це легко.
Справді, це настільки легко, аж здається, що такого не може бути. Різні реклами поселили нам в голови думку про те, що потрібен спеціальний посуд і спеціальні умови, щоб зробити корисний продукт. Я чула багато разів щось на кшталт «я б робила йогурт, але ж для цього треба йогуртницю, а де її з тими баночками тримати». Дурниці, кажу я. Воно вам не потрібне! Все, що вам треба, це будь-яка ваша каструля з кришкою! Ну, і банка (чи банки), де ви будете тримати готовий йогурт.
Отже, купуєте молоко, 1-2 л і в тому ж відділі супермаркету йогуртову закваску. Я беру коробочку, де відразу 3-5 пакетиків, і який називається «густий». Незважаючи на назву, він не вийде таким густим, як той, що в магазині готовий (хіба що ви додасте загущувача чи крохмалю). Молоко я беру пастеризоване, з ним менше мороки. Якщо ви віддаєте перевагу домашньому, то обов’язково прокип’ятіть. Пастеризоване ж молоко, 1-2 літри, виливаю в каструлю і нагріваю. Звичайно, на пакетику із закваскою пише, до якої температури його нагрівати, але хто реально міряє в домашніх умовах температуру страв?! Я доісторичним антисанітарним методом встромляю у молоко палець (все ж чистий, між іншим): якщо воно ближче до «кімнатної температури», підігріваю ще трохи, якщо ж палець висмикується, бо гаряче, це вже занадто і треба відставити з плити й остудити до того, як засипати закваску. Довіртесь своєму відчуттю: молоко повинне бути досить тепле, але не гаряче, не обпікаюче руку. Всипте пакетик закваски, розмішайте і накрийте щільною кришкою, а також закутайте рушниками.
До речі, про вкутування рушниками: вони творять диво. Лише один раз мені не вдався йогурт цим способом, і це був той раз, коли я зігнорувала і не вкрила каструлю ?
Забудьте про ваше молоко годин на 12. Найкраще робити це увечері, і на ранок у вас буде чудовий свіжий йогурт.
2. Ви самі створюєте свій смак!
Можливо, вранці усі вдома прокидаються раніше за вас і сидять-чекають, коли ви їх погодуєте. А, можливо, починають засипати вас замовленнями, а ви взагалі не дуже розрізняєте слова і їх значення спросоння. Чому б не дати більше свободи домашнім в управлінні холодильником? З готовим білим йогуртом ваше життя зранку може стати значно простішим. Головне – показати, де ваш свіжий білий йогурт, та підготувати улюблені смаки своїх дітей у вигляді ягід і джемів. Навіть звичайний полуничний смак може бути різний: ви можете додати свіжу полуницю, полуничний джем, полуничне варення, з цукром, підсолоджувачем чи без нічого. Смак лісових ягід? – будь ласка, ожиновий чи чорничний джем. Абрикоса? Малини? Ну ви ж влітку наморозили ягід або закрили хоча б баночку варення? Якщо ні – в супермаркетах є все, і в таких милих баночках! Головне – не пересолодіть, бо варення від бабусь мають характеристики суперсолодкості.
Та не забудьте залишити трохи білого натурального йогурту: це прекрасна заправка для салатів або основа для соусів до м’яса, риби і знову-таки салатів. Натуральний білий йогурт – один із продуктів, який завжди повинен бути вдома.
3. Додаткова приємність: менше пластику
Раніше у мене було як: щоранку у смітнику з’являлось 4 більших чи менших пляшечки від йогуртів. Коли ми почали сортувати відходи, це виглядало взагалі сумно. Так, ми усі користуємось пластиком і жертвуємо довкіллям заради зручності сьогодні. Але насправді йогурт на сніданок зовсім не обов’язково повинен бути в одноразовій пляшечці! Ваші літрові і півлітрові, звичайні українські банки, – це справді крута альтернатива. Тим паче, ви мабуть чули, що дорогі креми для обличчя пакують лише в скляний посуд. А чоловіки (в більшості) подумають про смак пива в скляних пляшках. Та що там, Кока-Кола зі скляної пляшки смакує по-іншому! То чому ж ви продовжуєте купувати пластикові пляшечки дітям? Звісно, вони яскраві і привабливі. Але чом би не придбати красиві скляні банки, які будуть так само цікаві вашим дітям, стануть їх улюбленими, ще й служитимуть багато місяців (а то і років!)
#йогурт
#домашній_йогурт