5 альтернативних подарунків для дітей

5 альтернативних подарунків для дітей

У нас в родині є Федя, і він ведмідь. Не живий, звісно, але розміри не дозволять називати його ведмедиком. Думаю, ніхто з моїх знайомих не купив би таку іграшку, та навіть не наблизився б до магазину, де продаються такі створіння. Це ж не гіпоалергенний-ніжних кольорів-сертифікований-м’якенький ведмедик.

Та років з тридцять тому цього товстуна кольорів «вирвиоко» наш дідусь подарував моїй сестрі. То був час, коли вона вже переростала іграшки в принципі, але після совєцької сірості і хронічного дефіциту почали з’являтись до цього часу небачені і недоступні речі. Розглядати строкатий крам на базарах і в магазинчиках приносило дідусю неабияке задоволення. Він частенько сам заходив подивитись у магазини після роботи і з дитячим захватом розповідав бабусі про побачене. Я ніколи більше не бачила, щоб новий чайний сервіз викликав у чоловіка стільки зачарування і радості!

Щонайменше раз на тиждень дідусь приходив після роботи з «подарунком від зайчика» – це могла бути цукерка «Гулівер», пару мандаринок чи жменька карамельок. Але це були найсмачніші цукерки на світі!

Я майже не пам’ятаю своїх подарунків з дитинства. Хіба що рідкісну німецьку ляльку, яку подарував мені хресний. До карантину ми влаштовували «масові» дні народження для наших дітей, куди запрошували мало не весь клас. І найбільше мене лякало запитання від запрошених «що подарувати?», а після святкування – куди усі ці подарунки покласти? Сьогодні ми задаровуємо дітей з будь-якого приводу і без, але що з того їм запам’ятається? І чи справді потрібно стільки подарунків? Як обійтись без подарунків і привчити дітей до того, що день народження може бути без численних коробок і пакетів?

Ось мій альтернативний список 5 подарунків для дітей:

  1. Добрі слова. Дуже часто діти краще сприймають слова чужої людини, аніж батьків. І тут я суджу по собі – мені була важлива думка інших. Ви можете створити персональний постер із словами підтримки, заохочення, мотивації для дитини.
  2. Великі мрії. Дітям важко визначитись, ким вони хочуть бути. Якщо ви помічаєте здібності дитини до чогось – підберіть їй можливі варіанти професій, оформіть у постер – зробіть таку собі візуалізацію майбутнього. Допоможіть дитині мріяти про велике!
  3. Допитливість. Допоможіть дітям розвивати критичне мислення через уміння ставити запитання. Створіть для неї список із запитань на щодень, які вона зможе ставити собі. Про що можна розпитувати батьків, вчителів, дідусів і бабусь, сусідів?
  4. Дисципліна. Якщо деяким потрібно допомогти розговоритись і побороти сором’язливість, то іншим потрібна дисципліна. Які правила можуть допомогти справитись із зайвою балакучістю? Що означає навести лад в кімнаті? Зробіть для дитини інструкцію, яку вона буде розуміти і застосовувати. Залишіть місце, куди вона сама впише домовленість про «покарання» за недотримання правил.
  5. Тайм-менеджмент. Допоможіть дитині вирости пунктуальною. Зробіть для неї розклад, візуалізуйте годинник і розпорядок дня.

Даруйте пам’ять, даруйте враження, даруйте емоцію. Вкладайте у свій подарунок турботу і тепло думки про того, кому даруєте. Подумайте: чи цікавий був би вам такий подарунок? Чому? І обов’язково розкажіть про це при врученні! Якщо ви захоплені своїм подарунком – великі шанси, що ваша емоція передасться і запам’ятається. Якщо ви нічого не відчуваєте, крім обов’язку чи рутини – краще не даруйте нічого. Подарунком може бути простий льодяник, якщо до нього додати власну історію, вигадану спеціально для того, кому вона призначається.

Приділяйте дитині час, виказуйте свою любов і підтримку, давайте відчути ваше душевне тепло і віру в неї. Тоді найменший ваш подарунок перетвориться на пам’ять всього життя. Ваші світлячки в очах і тепло серця – це те, що насправді важить у виборі подарунка.

…Наші з сестрою діти вже потроху виростають з іграшок. Але ми продовжуємо час від часу пришивати вуха і лапи Феді, адже він для нас особливий, бо зігріває теплом пам’яті. А коли приїжджаємо в хату дитинства, завжди гладимо товстуна і запитуємо, як справи. Нехай кожен подарунок, який ви зробили, залишає слід добра у дитячому серці!

#подарунки

#діти

#Що подарувати дитині 5-10 років

Please follow and like us: