У нас в родині є Федя, і він ведмідь. Не живий, звісно, але розміри не дозволять називати його ведмедиком. Думаю, ніхто з моїх знайомих не купив би таку іграшку, та навіть не наблизився б до магазину, де продаються такі створіння. Це ж не гіпоалергенний-ніжних кольорів-сертифікований-м’якенький ведмедик.
Та років з тридцять тому цього товстуна кольорів «вирвиоко» наш дідусь подарував моїй сестрі. То був час, коли вона вже переростала іграшки в принципі, але після совєцької сірості і хронічного дефіциту почали з’являтись до цього часу небачені і недоступні речі. Розглядати строкатий крам на базарах і в магазинчиках приносило дідусю неабияке задоволення. Він частенько сам заходив подивитись у магазини після роботи і з дитячим захватом розповідав бабусі про побачене. Я ніколи більше не бачила, щоб новий чайний сервіз викликав у чоловіка стільки зачарування і радості!
Щонайменше раз на тиждень дідусь приходив після роботи з «подарунком від зайчика» – це могла бути цукерка «Гулівер», пару мандаринок чи жменька карамельок. Але це були найсмачніші цукерки на світі!
Я майже не пам’ятаю своїх подарунків з дитинства. Хіба що рідкісну німецьку ляльку, яку подарував мені хресний. До карантину ми влаштовували «масові» дні народження для наших дітей, куди запрошували мало не весь клас. І найбільше мене лякало запитання від запрошених «що подарувати?», а після святкування – куди усі ці подарунки покласти? Сьогодні ми задаровуємо дітей з будь-якого приводу і без, але що з того їм запам’ятається? І чи справді потрібно стільки подарунків? Як обійтись без подарунків і привчити дітей до того, що день народження може бути без численних коробок і пакетів?
Ось мій альтернативний список 5 подарунків для дітей:
- Добрі слова. Дуже часто діти краще сприймають слова чужої людини, аніж батьків. І тут я суджу по собі – мені була важлива думка інших. Ви можете створити персональний постер із словами підтримки, заохочення, мотивації для дитини.
- Великі мрії. Дітям важко визначитись, ким вони хочуть бути. Якщо ви помічаєте здібності дитини до чогось – підберіть їй можливі варіанти професій, оформіть у постер – зробіть таку собі візуалізацію майбутнього. Допоможіть дитині мріяти про велике!
- Допитливість. Допоможіть дітям розвивати критичне мислення через уміння ставити запитання. Створіть для неї список із запитань на щодень, які вона зможе ставити собі. Про що можна розпитувати батьків, вчителів, дідусів і бабусь, сусідів?
- Дисципліна. Якщо деяким потрібно допомогти розговоритись і побороти сором’язливість, то іншим потрібна дисципліна. Які правила можуть допомогти справитись із зайвою балакучістю? Що означає навести лад в кімнаті? Зробіть для дитини інструкцію, яку вона буде розуміти і застосовувати. Залишіть місце, куди вона сама впише домовленість про «покарання» за недотримання правил.
- Тайм-менеджмент. Допоможіть дитині вирости пунктуальною. Зробіть для неї розклад, візуалізуйте годинник і розпорядок дня.
Даруйте пам’ять, даруйте враження, даруйте емоцію. Вкладайте у свій подарунок турботу і тепло думки про того, кому даруєте. Подумайте: чи цікавий був би вам такий подарунок? Чому? І обов’язково розкажіть про це при врученні! Якщо ви захоплені своїм подарунком – великі шанси, що ваша емоція передасться і запам’ятається. Якщо ви нічого не відчуваєте, крім обов’язку чи рутини – краще не даруйте нічого. Подарунком може бути простий льодяник, якщо до нього додати власну історію, вигадану спеціально для того, кому вона призначається.
Приділяйте дитині час, виказуйте свою любов і підтримку, давайте відчути ваше душевне тепло і віру в неї. Тоді найменший ваш подарунок перетвориться на пам’ять всього життя. Ваші світлячки в очах і тепло серця – це те, що насправді важить у виборі подарунка.
…Наші з сестрою діти вже потроху виростають з іграшок. Але ми продовжуємо час від часу пришивати вуха і лапи Феді, адже він для нас особливий, бо зігріває теплом пам’яті. А коли приїжджаємо в хату дитинства, завжди гладимо товстуна і запитуємо, як справи. Нехай кожен подарунок, який ви зробили, залишає слід добра у дитячому серці!
#подарунки
#діти
#Що подарувати дитині 5-10 років