Яблучний бісквіт, шарлотка чи apple pie?

Яблучний бісквіт, шарлотка чи apple pie?

Шарлотка з яблуками, бісквіт з яблуками чи яблучний пиріг? Це якщо не одне і те саме, то дуже схоже. Яка різниця, як воно називається, якщо по факту воно одне і те ж? Головне – що це смачно, супер легко і швидко, і практично завжди по сезону – головне, щоб в хаті було хоча б 5 нормальних яблук. Правду сказати, я переважно використовую “ненормальні” – ті, які почали псуватися, мають неапетитний вигляд або виявились кислими, хоча продавчиня запевняла, що «солодкі, як мед».

Нам потрібно дві миски, в яких зручно збивати міксером. І вони повинні бути швидше глибокі, ніж широкі, щоб не залишити на стінах сліди відд того, що готується. Плюс, білок збільшиться в об’ємі як мінімум втричі, і йому потрібно для цього багато місця. Беріть миски на 2,5 – 3 літри. Застеліть пергаментним папером дно вашої форми для випікання: у мене це кругла тортівниця діаметром 30 см.

  1. Чистимо яблука, вирізаємо усяку “ненормальність” і не-їстівність, ріжемо дольками. Четвертинку ріжу впоперек на 6 дольок або поздовж на 3 дольки – залежно від величини яблук. Посипаємо цинамоном і перемішуємо, щоб дольки були в цинамоні, як кабанчики – викачані і задоволені. Якщо яблука кислі – посипте додатково ложкою-двома цукру. Перемішайте, щоб яблука були більш-менш рівномірно вкриті.
  2. В одну миску висипаємо склянку цукру і готуємо собі відразу в ту ж склянку борошно.
  3. Вибиваємо яйця – окремо білки і жовтки! В порожню миску виливаємо жовтки, в миску з цукром – білки. Але, чесно кажучи, якщо ви переплутаєте, це не створить особливих проблем. Головне тепер збивати білок до густих піків. Це той момент, коли вам знадобиться терпіння, бо діло це нудне. Постійно здаватиметься, що вже досить і ну його. Якщо вже ну дуже точно здається, що все, зупиніть міксер і підніміть його з білка: білосніжна піна триматиметься і не стікатиме, а в мисці можна створити хвильки. Якщо ви досягнули такого результату, переходимо до жовтка.
  4. Збиваємо жовток – в іншій мисці, але тим же міксером, не завдаючи собі клопоту з миттям.
  5. Коли жовток розтерся до однорідності і набув білішого кольору, ніж був, починаємо підсипати борошно. Трошки всипали – збиваємо, трошки всипали – збиваємо. Коли відчуваєте, що міксеру стає важкувато, починайте додавати білки з першої миски. Тут важливо додавати по черзі і потроху, постійно збиваючи, поки не введете усе борошно і увесь білок, а тісто не стане однорідним.
  6. Тепер вступає в силу відмінність між шарлоткою і бісквітом з яблуками. Якщо ви робите шарлотку, то викладете дольки яблук на дно і заливаєте тістом. В іншому випадку виливаєте тісто у форму і рівномірно й легенько встромляєте в нього яблука. В процесі випікання яблука все одно будуть опускатись на дно і опиняться десь посередині коржа.
  7. Випікати 35-40 хвилин при температурі 160ᵒС.

Інгредієнти:

6 яєць

200 гр (велика чашка) цукру

200 гр (велика чашка) борошна

5 яблук

2 ч.л. цинамону (кориці)

Please follow and like us: