Якщо вам раптом набридли усілякі заграничні том ями, мінестроне, гарбузові і цибулеві супи, зваріть собі нарешті щиро український гречаний суп. Бо який суп може бути більш українським, ніж гречаний?
Мені пощастило у тому, що гречка – улюблена крупа моїх дітей. Вони обожнюють її у будь-якому вигляді, навіть з молоком і цукром. Тому і гречаний суп один з улюблених. Він не вимагає багато фантазії і зусиль. До того ж, це дуже «зимовий» суп: взимку складно готувати супи, адже овочі не надто різноманітні. І цей варіант не потребує сезонних овочів – на щастя чи на жаль.
Крім гречки, тут погоду робить моя улюблениця осінньо-зимового сезону – квасоля. Хочете – варіть суп з м’ясом, а хочете – без, тільки на квасолі з гречкою. Бо ж кажуть, що квасоля – це м’ясо бідних.
Українська земля багата і різниться від регіону до регіону. Ви можете експериментувати і додавати сюди щось іще – те, що притаманне вашому. Наприклад, додайте солодкого перцю, часнику. Робіть, як вам смакує. Головне – щоб усі, хто зібрався на обід за столом, залишились задоволені!
Спосіб приготування:
- Замочіть на ніч квасолю перед тим, як збираєтесь готувати. Вранці відваріть. Або ж, як часто роблю я – працююча мама: замочила вранці – готую суп увечері.
- Відваріть до напівготовності, також окремо і завчасно, шматочок вашого улюбленого супового м’яса. Для мене це, наприклад, індичка.
- Закип’ятіть воду у суповій каструлі. Покладіть туди квасолю і м’ясо.
- Зробіть засмажку з моркви і цибулі на сковороді. Якщо ви хочете такий ситний-ситний варіант, додайте ложку борошна і гарно вимішайте, щоб не було грудок. Під кінець додайте добру ложку масла. Масло взагалі робить в супах «погоду» – буквально ложка, а робить суп шовковистим і запашним.
- Промийте гречку і покладіть у каструлю.
- Картоплю поріжте тоненькими скибками чи соломкою і додайте в суп. Посоліть.
- Покладіть в суп ціле стебло селери, а перед тим, як вимкнути вогонь, вийміть, якщо воно вам заваджає.
- Додайте вашу засмажку. Поперчіть.
Це має бути дуже смачно і по-українськи!
Складники на 5-літрову каструлю:
100 гр сухої квасолі
100 гр гречки
300 гр м’яса
5 картоплин (300 гр)
1 морквина
1 цибулина
1 стебло селери
Сіль, перець за смаком
За бажанням: болгарський перець, зубчик часнику, ¼ меленого гострого перцю