Кекси з чорницею

Кекси з чорницею

Кекси з чорницею – це любов і дітей, і дорослих. Бо зручно і смачно.

У моєму дитинстві завжди влітку була чорниця. Було дуже багато чорниці. В сезон – відро, або й два на тиждень. Можете собі це уявити? Тато працював в Карпатах і по чотири дні на тиждень проводив високо в горах, тому у нас були гори дарів «від зайчика». Звісно, якщо чогось багато, то його не цінуєш. На зиму у нас була чорниця сушена, чорниця у власному соку, чорниця в компоті і чорничний джем. Влітку у нас були вареники з чорницею, завиванці з чорницею, пиріжки з чорницею. Але от кексів з чорницею, як і взагалі кексів, у нас чомусь не було.

Це тепер я ціную чорницю і усі лісові ягоди, адже навіть в сезон їх не накупишся відрами. Кекси з чорницею добрі тим, що ягід для них треба небагато, але навіть жменя в них «робить погоду».

  1. Розігрійте духовку до 160ᵒС.
  2. У мисці розімніть рукою усі складники для топінгу – верхнього хрумкого і смачнющого шару: масло, цукор, борошно, ванільний цукор і трошки мелених горішків. У вас вийдуть крихти. Поставте їх поки в холодильник.
  3. В іншій мисці змішайте сухі складники: борошно, розпушувач, сіль і цукор.
  4. Вилийте йогурт у велику чашку або маленьку мисочку, вбийте до нього яйце і розмішайте.
  5. Вилийте йогурт з яйцем до сухої суміші і замісіть. У вас повинна вийти не густа суміш – така, щоб дуууже повільно текла з ложки. Оскільки борошно, яйця, не кажучи вже про йогурти, бувають різні, то дивіться – можливо, додати ще ложку йогурту, а, може, навпаки, ложку борошна. Загалом орієнтуйтесь, що тісто має бути як густа сметана.
  6. До тіста додайте ягоди і ніжно вимішайте, щоб розподілити їх рівномірно.
  7. Заповніть формочки для кексів на 2/3.
  8. Зверху притрусіть крихтою, яка у вас була в холодильнику.
  9. Випікайте 15 хвилин. Традиційно перевірте готовність зубочисткою: на дереві не повинно залишатись тіста після проколу гарячого кексу.

Якщо у вас чорниці багато і хочеться чогось святковішого – зробіть сирник чи то чізкейк. Варіант простіший і трішечки складніший.

Смакуйте чорничне літо!

Складники на 12 маленьких кексиків:

Для крихти зверху:

50 гр борошна

50 гр цукру

50 гр масла

20 гр мелених горіхів

½ ч.л. ванільного цукру

Для основного тіста:

250 борошна

1 ч.л. розпушувача для тіста

1/3 ч.л. солі

70 гр цукру

1 яйце

70 мл йогурту

200 гр ягід чорниці (можна морожену)

Please follow and like us: