Один з моїх фаворитів у піст – квасоля. Ми живемо дитячими стереотипами про квасолю і горох, а також асоціаціями про жахливі горохові пюре і суп в дитячому садочку.
Бобові дуже недооцінені власне через ці упередження. Так, від необ’єктивного ставлення страждають не лише люди, але і продукти. Той, хто достатньо дорослий, розуміє усю токсичність упередженості. Чи не прийшов час подорослішати і подивитись на ці продукти по-новому?
Отже, бобові є чудовим джерелом клітковини, яка потрібна людині у кількості 25-38 грамів щодня. Американські журнали кажуть, що вона захищає від серцевих захворювань, холестерину і високого тиску та травних захворювань. Це може бути як новомодна сочевиця, так і звичайні горох чи квасоля.
Мінімізувати відомий звуковий ефект бобових можна, якщо вимочити кілька годин їх перед готуванням, а тоді ще двічі у процесі кипіння змінювати воду, в якій вони варяться. Тим паче тепер, працюючи вдома завдяки локдауну, цілком можна дозволити собі перевірити свій організм і наїстися квасолі в задоволення.
Що ж до смаку, то бобові з часником – це найкраще, що може бути. Чи то ви їх додаєте в першу страву, чи пюре робите, чи окремо – приправте часником, не пошкодуєте. Що ще класного – то це те, що квасоля смакує як в гарячому вигляді, так і в холодному.
Спробуйте так: суху квасолю і жменю білих грибів замочити (окремо) на 8 годин. Тоді відварити до готовності. На сковороді підсмажити з олією потерту на грубій терці морквину, до неї додати порізані тоненькою соломкою гриби, видавити парочку зубців часнику, додати відварену квасолю. До цього ще дуже пасують сухарики з темного хліба, але додавайте їх безпосередньо перед подачею, щоб вони залишались хрумкими.
Складники:
200 гр сухої квасолі, або ж баночка консервованої
80 гр сушених грибів
1 морквина
2 зубці часнику
100 гр грінок з темного хліба
2 ложки олії