Рибні підказки

Рибні підказки

Як вибрати і швидко приготувати рибу смачно?

Якщо хочете швидко і без проблем приготувати вечерю, то нема нічого простіше, ніж взяти цілу або шматок доброї риби і запекти його в духовці. А на гарнір додати трохи яких-небудь овочів «аль-денте». Це настільки легко і просто, що у вас нема жодних шансів віднікуватись, посилаючись на зайнятість.

Поєднання риби і овочів – це суперфуд і чудова їжа у піст. Риба взагалі своїми харчовими і кулінарними якостями не поступається м’ясу, а засвоюється організмом краще. У жирній морській рибі містяться жирні амінокислоти, які необхідні нам того, щоб продовжувати бути у статусі «людини розумної». Особливо важливо вживати ці амінокислоти дітям, оскільки вони формують мозок. Тож ідіть на будь-які хитрощі, аби заставити їсти рибу ваших дітей. А найкраще – показувати на власному прикладі. Нехай у вас як мінімум двічі, а краще тричі на тиждень буде в меню риба – тоді і діти звикнуть і до запаху, і до вигляду, і взагалі до «нормальності» риби.

І якщо вже на те пішло, то залишу тут кілька порад по вибору. Перш за все дивіться на свіжість риби. Навіть у найбільшому супермаркеті столиці продавець завжди на вимогу покаже вам зябра, внутрішній бік яких повинен бути червоним (а не сірим). Ясне діло, що неприємного запаху теж не буде. Не соромтесь також натиснути пальцем на м’ясисту частину тушки – вона повинна бути пружною і палець не повинен залишати слід. А луска повинна виблискувати і міцно триматися.

Риба готується надзвичайно швидко, тож не пересушіть її. Якщо це ціла туша на 1,5 кг – то нехай вже, печеться 40 хвилин. Якщо ж у вас порційні шматки або рибини по 400-600 гр, то не варто готувати їх довше, ніж 25 хвилин.

Please follow and like us: