Як вам шоколадний торт? А медовий? Таке собі?
А якщо я вам скажу змішати мед, цукор і головний інгредієнт шоколаду – какао? Не поспішайте віднікуватись, це не так вже страшно. А ще – не так вже й складно як для справжнього святкового торта. Його традиційна назва “Спартак” надто мужня як для нього, і якби я могла назвати його кілька поколінь тому, то це був би “Зебра”.
Цей торт вимагає трохи часу, але з деяких особливих нагод можна розпланувати час і зробити цього полосатика.
І. Необхідний посуд:
1. Дно форми для випічки торта (саме так, ота окрема тоненька частина), 26 см.
2. Каструля на 3 л
3. Каструля на 1 л
4. Миска на 3 л для збивання крему
5. Міксер
ІІ. Готуємо тісто:
1. Беремо більшу каструльку, висипаємо цукор, кладемо масло, мед і на маленькому вогні розтоплюємо.
2. Дайте солодкій суміші трохи охолонути, а тоді вливайте яйце і добре розмішайте ложкою.
3. Додаємо сухі інгредієнти: борошно, розпушувач, какао.
4. Замішуємо туге тісто, додавши сметану.
5. Розділіть тісто на 8 частин. Розкачуйте кожну частину тоненьким колом на діаметр дна вашої форми і випікайте кожен корж впродовж 7-8 хв при температурі 150ᵒС. Не хвилюйтесь, якщо тісто трохи рватиметься і буде не зовсім кругле – на формі, особливо гарячій, це можна легко поправити.
ІІІ. Що робить торт справжнім тортом, то це крем, особливо якщо він заварний:
1. В меншій каструльці підігріваємо молоко, розмішуючи в ньому яйце.
2. В чашці з 50-70 мл холодного молока розводимо крохмаль.
3. Як тільки молоко стане гарячим – почне парувати, тоненькою цівкою вливайте розведений крохмаль і шалено розмішуйте, щоб не утворилось грудок. Мішайте не зупиняючись, поки суміш не почне густіти, але не давайте їй закипіти. Відставте на холод.
4. Масло, ванільний цукор і цукор збиваємо міксером в пухку масу. Це трохи нудно – не здавайтесь, збивайте до відчуття “все, більше не можу” і «кучері янгола в мисці».
5. Тоді починайте додавати охолоджену заварну частину: акуратно, по ложці, продовжуючи збивати на малій швидкості. Інакше крем “звурдиться”, як каже бабуся: розслоїться на маслянку і густу частину з крупинок.
Готово! Перемащуємо кожен корж – розподіліть крем розумно, щоб вистачило гарно намазати зверху і ще й бочки примастити )
(секрет!) Усі невдачі можна приховати, якщо посипати його зверху і з боків тертим шоколадом (потріть шоколадну цукерку) або, якщо ви любитель, то і кокосовою стружкою.
І ще кілька секретиків:
– Коржі можна спекти завчасно – вони можуть полежати навіть 5 днів до того, як ви будете збирати торт. Плюс, вже перемащеному торту краще ніч відлежатись, щоб коржі відійшли (навіть якщо ви відразу їх будете перемащувати). Тому плюс цього торта у тому, що ви ніколи не готуєте його в день свята, коли у вас і так багато справ.
– Пункт 5 із кремової частини може не вдатись, як би ви не старались. Буває, що крем “вурдиться” навіть у моєї бабусі, і нема на то ради. Іноді допомагає, якщо при перших ознаках розшарування поставити миску на водяну баню і при цьому продовжувати збивати. А іноді і це не допомагає. Не засмучуйтесь! Ні так ні, не викидати ж стільки продуктів і праці. Тим паче, що на смак воно особливо не вплине. Перемащуємо кожен корж кремом як є, а посипка зверху все приховає.
– Не виносьте на холод ваш готовий торт відразу: крем застигне швидше, ніж встигне проникнути і наситити коржі. Кожним наступним коржем притискайте попередні, щоб крем гарно чіплявся зверху і знизу. А готовий торт потримайте на кухні 2-3 години. Не хвилюйтесь, він не зіпсується! Готовий, він спокійно зберігається у холодному місці тиждень. У цьому штука домашньої випічки: ви завжди можете бути у ній впевнені.
Святкуйте смачно!
Інгредієнти:
2 скл. цукру (400 гр)
350 гр масла
2 ст. л. меду
3 скл. борошна
4 ст.л. кухарського какао
0,5 пакетика розпушувача для тіста
600 мл молока 1,5%
4 ст.л. кукурудзяного крохмалю
1 яйце
0,5 пакетика ванільного цукру