Печиво для Миколая

Печиво для Миколая

Це печиво – найулюбленіше в моїй сім’ї і розлітається швидше, ніж я встигаю придумати, що спекти наступне. Найприємніше те, що моя справа – замісити тісто, а далі вже все можна звалити на дітей. Жартую. Ще треба наглядати, щоб вони не пообпікались з духовкою: за техніку безпеки відповідають батьки.
Додаткові приємності – це всього три інгредієнти. Плюс цукор-пудра. При чому, принаймні щодо одного з інгредієнтів – сиру – я не чула жодної негативної думки від жодного дієтолога.
Ну і ще одне. По-секрету скажу, що це – улюблене печиво Святого Миколая. Тож обов’язково приготуйте таке для нього і залишіть зі склянкою молока на кухні у ніч з 18 на 19 грудня!
Беремо в рівних пропорціях кисломолочний сир (тут знову мій фаворит – 5% «круглячок»), масло (кімнатної температури) і борошно – і робимо з цього тісто. Доведеться прокачати свої м’язи, тут механізація не підходить: розіб’єте блендером чи комбайном структуру сиру – і все коту під хвіст.
Тісто поставте в холодне місце на півгодинки, щоб усі інгредієнти подружились. Тоді діліть на частини, розкачуйте тоненько – до півсантиметра завтовшки – і вирізайте які завгодно фігурки. Якщо у вас нема формочок, робіть це просто склянкою, а за допомогою корка від вина, молока чи олії робіть посередині дірку.
Печеться воно дуже швидко, хвилин 10-15 при стандартних 150ᵒС. Але слідкуйте, бо кожна духовка – то темний ящик зі своїм характером, який знаєте хіба що ви.
Якщо не хочете цукру, це печиво буде смакувати і так. Але воно набуває святково-засніженого вигляду, якщо обкачати в цукровій пудрі. Секретик такий, що цукор-пудра прилипає добре лише до гарячого печива. Тому крутіться як хочете: або хапайте руками і ойкайте, обкачуючи його, або скористайтесь щипцями для кухні, але гарненько обваляйте печиво в «снігу». І чекайте Миколая!
Інгредієнти:
300 гр сиру (1 «кругляшок» 5%)
300 гр масла (ну ОК, можете взяти одну пачку нормального масла)
300 гр борошна
Цукор-пудра для обкачування – вистачить 50 гр.

Please follow and like us: