Пухкі оладки з лохиною

Пухкі оладки з лохиною

Які ж вони смачні, ці ягідки! І самі по собі, і в тортах чи десертах, і в млинцях. І такі красиві, що іноді навіть жаль їсти. Пухкенькі оладки з лохиною, що наповнює соком кожен шматочок, – надзвичайно смачний варіант сніданку чи підвечірку, який подарує чудовий настрій.

Є люди, які люблять дуже пухкі оладки. Мені насправді не так важливо, щоб вони були надзвичайно пухкими – головне, щоб було смачно! Пухкість переважно досягається кількістю розпушувача, а за бабусиними рецептами у ролі розпушувача в оладках виступає сода. Якщо для вас «пухнастість» оладок відіграє вирішальну роль, і при цьому присмак соди ніяк не впливає на ваше відчуття щастя, можете збільшити вдвічі кількість соди в рецепті. Інший варіант – замість соди додайте вдвічі більшу кількість розпушувача для тіста. Однак у поданих пропорціях оладки будуть смачні і досить пухкі, якщо їсти їх відразу, щойно спеченими. Але кому взагалі смакують несвіжі оладки?

Підготуйтесь:

Помийте ягоди, залишіть на дуршлагу підсохнути.

Підготуйте миску і блендер з вінчиком. Або ж скористайтеся звичайною виделкою для змішування тіста.

Творіть!

Скажу відразу: я роблю не так, як кажуть усі вчені кулінари, а так, як зручно – щоб мінімум посуду і зайвих рухів. По-вченому, спершу треба змішати в одній мисці сухі інгредієнти, а тоді додавати рідкі. Для деяких особливо чутливих кулінарних витворів це має значення, але точно не для оладок. Тому не переймайтесь і робіть, як я.

Вилийте в миску кефір

Вибийте яйце

Додайте дрібку солі і ванільний цукор. Змішайте все разом.

Поступово введіть борошно із содою.

Зробіть однорідне тісто. Тоді висипте ягоди і легкими рухами замішайте, щоб тісто огорнуло їх.

Викладайте ложкою на добре розігріту і змащену олією сковорідку. Обсмажуйте з обох боків до легко золотистого кольору. І нехай оладки вам усміхаються!

Складники:

150 гр лохини

1 склянка (250 мл) кефіру

1 яйце

1,5 склянки (350 гр) борошна

1 ч.л. соди

0,5 ч.л. ванільного цукру

Дрібка солі

Олія для смаження

Мед, сметана, йогурт для поливки

Please follow and like us: