Паска класична з родзинками

Паска класична з родзинками

Щоб спекти паску, треба розуміти і любити дріжджове тісто. Налаштувати свою терплячіть, щоб довго і багато місити. Подумайте: це ж чудова можливість прокачати м’язи. Якщо ви ніколи не пекли паски, почніть з класичного варіанту, щоб вивчити процес і побачити результат. Зробіть паску класичну з родзинками, які, втім, можна замінити на інші цукати на свій смак.

Беручись готувати паску, як, зрештою, і будь-яке дріжджове тісто, візьміть скляний або металевий посуд – миски чи каструлі. В пластиковому воно справді не так підходить. І беріть форми середнього розміру, не замахуйтесь відразу на великі (щоб точно пропеклось), але й не дробіть (щоб не згоріло завчасу). Найкраще 10- 15 см в діаметрі і близько 20 см заввишки.

  1. Промийте родзинки і підсушіть їх кухонним рушничком. Вистеліть форми пергаментним папером.
  2. Дістаньте з холодильника усі інгредієнти – вони повинні бути кімнатної температури на момент, коли ви будете додавати їх до тіста.
  3. Традиційно робимо опару: у теплому, ≈30ᵒС, молоці розводимо дріжджі, ложку цукру і ложку борошна. Накрийте кришкою або рушничком і залишіть в теплому місці на 30-40 хвилин. Якщо ви не маєте кухонного термометра, спробуйте температуру молока рукою. Вашій руці повинно бути дуже ніжно-комфортно у молочній ванночці. Якщо ж молоко гаряче, дріжджі можуть взагалі «померти», а в холодному будуть надто довго розходитись. А головне – захистіть вашу каструльку від будь-якого вітру.

Опара – це бродіння , і воно завершується, коли уся поверхня вкрита пухирцями, виглядає збільшеною удвічі, а тоді починає осідати. Це означає, що час замішувати тісто.

  1. Збийте жовтки з рештою цукру і ванільним цукром – вони мають побіліти.
  2. Легенько влийте жовткову масу до дріжджової. Перемішуючи, додайте розм’якле тепле масло, а за ним і борошно.
  3. Тепер час вимішувати. Для того, щоб легше добитись однорідності і виробити глютен, я застосовую міксер. А коли маса вже добре в’язка, ще трохи домішую руками. Багато рецептів пише, що тісто не повинно липнути до рук як ознаку того, що воно добре вимішане. Це не завжди так. Тісто повинно бути однорідної консистенції і в’язке. У мене воно липне до рук, і нехай. Тому що я люблю паску легку, повітряну. Якщо додати більше борошна, паска буде за структурою буде нагадувати хліб «Український».
  4. Після замішування тісто знову потрібно прикрити і поставити в тепле місце на 2 години. За цей час його потрібно перемішувати 2-3 рази. При першому перемішуванні додайте родзинки і рівномірно їх розподіліть у процесі.
  5. Коли тісто підійшло, розділіть його на частини відповідно до ваших форм. Скатайте з частин кульки, які повинні зайняти не більше 1/3 форми. Це легше зробити, якщо змастити руки олією.
  6. Включіть духовку на 180ᵒС (це більш-менш стандарт, хоча у моєму випадку це 150ᵒС. Знайте свою духовку і налаштовуйте відповідно).
  7. Форми з тістом розташуйте вільно на деку, прикрийте рушничком і дайте ще постояти хвилин 30. Ваші пасочки у формах повинні підрости вдвічі.
  8. Змастіть розколоченим яйцем.
  9. Поставте пектись в добре розігріту духовку, а через 5 хвилин знизьте температуру до 140-120ᵒС і печіть ще 30 хвилин. Тільки слідкуйте – кожна духовка має свій норов. Якщо ваші паски надто зарум’янюються зверху, але виймати ще зарано – намочіть пергаментний папір і прикрийте їх.

Складники з розрахунку на 4 паски:

200 мл молока

25 гр свіжих дріжджів

0,6 кг борошна

200 гр цукру

150 гр масла

1 яйце + 5 жовтків

200 гр родзинок

Please follow and like us: