Печиво з шоколадними шматочками

Печиво з шоколадними шматочками

Вас ніколи не дивувало, як це в МакДоналдз або кафешках продається печиво з цілими шматочками шоколаду? Мене завжди інтригувало, як їм це вдається, поки не відкрила для себе десь в якомусь супермаркеті Європи, що для цього продаються спеціальні шоколадні крихти, чи то краплі. Колись я привозила собі кілька пакетиків з-за кордону, але сьогодні, на щастя, ці штучки можна купити у наших звичайних супермаркетах – десь в ряду поряд з цукром чи кондитерськими приправами. Будете пробігати там – обов’язково прихопіть собі пакетик, а краще два.

Якщо це печиво є в МакДоналдз, значить, робиться воно надзвичайно швидко.

  1. У глибоку миску висипаємо разом білий і коричневий цукор і вливаємо розтоплене масло. Можна, звісно, обійтись і просто білим цукром, і масло додати не топлене, а просто кімнатної температури. Але консистенція тіста, а отже і печива, буде не такою. Якщо ж у вас немає коричневого цукру з цукрової тростини, не замінюйте цей об’єм звичайним цукром – буде занадто солодко. У крайньому разі додайте 1/3 білого цукру від вказаної міри коричневого.
  2. Збиваємо міксером на середній швидкості, поки маса не стане однорідною.
  3. Додаємо яйця і продовжуємо збивати. Переконайтесь, що маса цукру з маслом не гаряча, інакше яйця приготуються до того, як ви їх розіб’єте.
  4. Додаємо до маси ванілін, сіль, соду, розпушувач для тіста і підсипаємо борошно, продовжуючи розмішувати на малій швидкості. Міксер повинен справитись з усім об’ємом. Якщо ж відчуваєте, що йому стає важко, можете домісити руками. Зрештою, вам все одно потрібно буде забруднити руки ?
  5. Висипте пакетик куплених при нагоді в супермаркеті шоколадних крапель і рівномірно перемішайте з тістом – лопаткою або й рукою. Залишіть кілька крапель, щоб прикрасити печиво зверху.
  6. Консистенція тіста повинна бути такою, щоб вам вдавалося зліплювати з нього кульки як невеликі сніжки, і при цьому ваш «сніг» не прилипав до рук. Якщо потрібно, додайте борошна. Наліпіть таких кульок і викладіть на підготовлену і застелену пергаментним папером форму. Викладайте їх на відстані одна від одної, щоб між кульками було місце на ще одну таку кульку – адже в процесі випікання вони розтечуться в пласкі кола.
  7. Якщо усі шоколадні шматочки опинились всередині «сніжок», прикрасьте зверху кількома крапельками, які ви завбачливо відклали. Хоча це – лише для приваблення і без того зачудованих вашими здібностями дітей.
  8. Випікайте 15 хвилин при температурі 150ᵒС. Але наглядайте – кожна духовка має свій характер!

Інгредієнти:

200 гр білого цукру

150 гр тростинного цукру (дрібного)

200 гр масла (розтопіть пачку масла в мікрохвилівці)

2 яйця

1 ч.л. соди

1 пакетик розпушувача для тіста

1 пакетик ваніліну

½ ч.л. солі

450 гр борошна

100 гр шоколадних крапель

Please follow and like us: