Пиріг з персиками

Пиріг з персиками

Літо – це легкість, яскравість, насиченість. Це повітря, просякнуте ароматами. Це фрукти і ягоди, з яких стікає і бризкає сік, викликаючи сміх і трохи ідіотський вигляд. І це чудовий час для спонтанних зустрічей і дівчачих теревеней про мрії, відпустки і враження. І якщо вам подзвонила подруга – забіжу до тебе за півгодинки – швиденько приготуйте легкий літній пиріг з персиками, з яким так приємно випити кави.

Для цього не треба бігти в магазин: він готується з того, що зазвичай є вдома. Бо я думаю, що у кожної дівчинки влітку вдома є головне – персики!

  1. Форму для пирога застеліть пергаментним папером. Якщо форма силіконова, можна не застеляти. Дно (папір у разі використання) і боки форми щедро змастіть маслом (20 гр) і присипте цукром (краще 50 гр тростинового коричневого).
  2. Персики обчистіть від шкірки і поріжте на середні шматочки. Не дрібніть, щоб шматочки залишились після випікання, а не перетворились у суцільний джем. Викладіть на дно форми черепичкою.
  3. У мисці збийте решту масла кімнатної температури і решту цукру.
  4. Додайте яйце і збийте до однорідної маси і розчинення цукру.
  5. Додайте половину борошна і розпушувач для тіста, збийте.
  6. Додайте кефір (або йогурт) і збийте.
  7. Додайте решту борошна і вимішайте остаточно до однорідного, досить рідкого тіста.
  8. Залийте тістом викладені у формі шматочки персиків.
  9. Випікайте 30 хвилин при 160ᵒС – слідкуйте, щоб не підгорів, і переконайтесь, що пиріг готовий, за допомогою дерев’яної зубочистки.
  10. Для подачі переверніть пиріг «догори лицем»: акуратно відділіть ножем пиріг з персиками від боків форми, накрийте зверху блюдом для подачі і швидким рухом переверніть пиріг на блюдо. У вас на тарелі пахуче сонце – вітаю!

Якщо у вас все ще багато персиків, але ви не хочете солодкого – спробуйте персиковий соус до м’яса.

Складники:

600 гр персиків

120 гр масла

150 гр цукру

200 гр борошна

1 яйце

70 мл кефіру або йогурту

2 ч.л. розпушувача для тіста

1 ч.л.ванільного екстракту

Please follow and like us: