Соус з персиків до м’яса

Соус з персиків до м’яса

Ви знаєте, що перець чілі робить метаморфози? Зрозуміло, що з фізіономіями і голосом людей, які хапнули зайвого, а також сприяє багатству їхньої міміки і бідності висловлювань. Одначе він може перетворити звичні продукти у щось абсолютно непередбачуване. І хоча я не люблю гострого, я люблю перець чілі за цю його здатність викаблучитися, вразити і викликати на очах не лише сльози, але і здивування при вдалому поєднанні. От візьміть і здивуйте соусом з персиків до м’яса.

  1. У сотейник влийте олії, покладіть в неї гілочку тим’яну і поставте на невеликий вогонь.
  2. Розчавіть часник і покладіть його в олію. Нехай обсмажуються на невеликому вогні – важливо, щоб часник віддав свій аромат, але не підгорів.
  3. Перець чілі витрусіть від зернят (хіба що ви готуєте для вогнежерів) і дрібно посічіть. Додайте до олії з часником.
  4. Влийте вино і дайте йому покипіти хвилин 5. Ви ж в курсі, що у процесі приготування спирти з вина випаровуються, тож цей соус цілком безпечний у сенсі вмісту алкоголю.
  5. З персиків зніміть шкірку, поріжте їх на дрібні шматки і покладіть в сотейник. Перемішайте з ароматною сумішшю і залишіть тушкуватись на 10 хвилин.
  6. Загляньте в сотейник, вийміть гілочку від тим’яну. Якщо у вас були справді спілі і соковиті персики, у вас повинно вийти пюре за допомогою ложки. Якщо ж персики були досить тугі, зробіть пюре за допомогою блендера.
  7. Поливайте ваше м’ясо – стейки чи шматочки курятини, індички чи навіть свинини. Цей соус з персиків стане прикрасою на тарілці і чудовим доповненням до м’яса, яке вважається «сухим» – як-то куряче ви індиче філе.

* Перець чілі буває дуже різний за діапазоном гостроти, тож тут треба покладатись на чесність продавця, який вам скаже, якої гостроти його перець (запропонуйте йому оцінити за шкалою від 0 до 5), на розуміння того, люблять ваші гостре чи ні, а також на свою інтуїцію – що в кухарстві далеко не остання річ, що би професіонали не говорили про точність вимірювання.

Складники:

3 персики (400 гр)

50 мл оливкової олії

1 перець чілі

3 зубці часнику

100 мл білого вина

Гілочка тим’яну

Please follow and like us:

One Response
  1. […] Якщо у вас все ще багато персиків, але ви не хочете солодкого – спробуйте персиковий соус до м’яса. […]

Comments are closed.