Вареники з вишнею

Вареники з вишнею

На вареники з вишнею, та і з ягодами загалом, я рекомендую приготувати тісто іншого типу, заварне. Воно особливо підійде тим, хто не має практики ліплення вареників. Хоча як на смак, то я віддаю перевагу звичайному прісному тісту на холодній воді, як для вареників з картоплею. Про прісне тісто і вареники з полуницею можна почитати тут.

Це тісто може здатися складнішим, хоча насправді це не так. Воно під силу будь-кому, а коли дійде справа до ліплення, то побачите, наскільки легко з ним справитись – воно значно простіше ліпиться і значно м’якше в роботі. Це тісто 100% підходить для новачків у ліпленні вареників. Єдине, що ви не замісите його руками – вам потрібен міксер з насадкою для тіста або хоча б якась лопатка.

  1. У широкій мисці просійте борошно, додайте 1/3 чайної ложечки солі і перемішайте.
  2. У маленьку каструльку влийте воду і покладіть до неї масло. Доведіть до кипіння і повного розтоплення масла.
  3. Гарячу суміш тоненькою цівкою вливайте у борошно, відразу замішуючи міксером (або лопаткою) – так, щоб усе борошно було вмішане.
  4. Обережно – зважаючи, що тісто гаряче, – стуліть з нього щось на зразок кулі (наскільки вдасться), прикрийте рушничком і залишіть охолоджуватись.
  5. Коли тісто охолоне, домісіть тісто руками – це приємно і просто.
  6. З вишень повиймайте кісточки, посипте цукром, струсіть, щоб цукор рівномірно покрив ягоди, і залишіть на ситі, щоб стік зайвий сік, поки охолоджується тісто.
  7. На підсипаній борошном поверхні розкачайте тісто тонким – до 3 мм – шаром. Виріжте склянкою кружечки, порозкладайте в центр кожного кружечка по 2-3 вишеньки і швидко позаліплюйте.
  8. Вареники опускайте в крутий підсолений окріп. Вони готові, коли через 5-6 хвилин спливли на поверхню і злегка закипіли.
  9. Вийміть порцію вареників з окропу шумівкою на широку тарілку, щоб спершу стекла вода. Через 2-3 хвилини перекладіть у миску, полийте їх маслом, медом, перемішайте і подавайте гарячими.
  10. Готові вареники посипте цукровою пудрою і полийте соком, який утворився після виймання кісточок. Можете до них збити сметану з цукром, або ж просто подайте з медом.

Деякі підказки:

* Після кожного раунду вирізання кружечків відразу збирайте обрізки тіста і вимішуйте із залишком тіста в однорідну кулю. Це вбереже тісто від пересихання.

* При накладанні начинки і заліплюванні вареників старайтесь, щоб сік не потрапляв на край вареничок: він не дасть заліпити вареник щільно. Якщо це все-таки трапилось, вмочіть сухі пальці в борошно і сильно заліпіть вареничку так, щоб по зовнішньому краю було багато борошна, обкачайте місце просочування у борошні.

* Поставте кип’ятитись воду перед тим, як приступати до ліплення,– адже вареники з ягодами не можуть довго лежати заліплені: сік почне швидко просочуватись, як би міцно ви їх не зліплювали. Воду на вареники необхідно підсолити, приблизно 1 чайна ложечка солі на 2 л води – це рятує від швидкого розварювання.

* Вареники необхідно опускати в крутий окріп. Варіть їх порціями – вареники повинні вільно плавати.

Складники (на 2 особи):

300 гр борошна + борошно для підсипання

100 гр масла + масло для перемащування

120 мл води

1/3 ч.л. солі

1 скл. вишень без кісточок

50 гр цукру

За смаком – мед, цукрова пудра, сметана

Please follow and like us: