Пиріжки з дріжджового тіста

Пиріжки з дріжджового тіста

Якби там не було, дріжджове тісто залишається найпопулярнішим серед традиційних господинь, які люблять, щоб було смачно, красиво і багато. І як би я себе не переконувала, що це не найкращий варіант, все одно час від часу випікаю дріжджові пиріжки, пироги, завиванці, калачі, пампушки, маківники – та що тільки не спечеш з цього магічного тіста!

Може здаватися, що це дуже складне тісто, але насправді якраз навпаки. Хіба що не вийде негайно реалізувати вашу задумку – все-таки треба розрахувати до 4 годин до моменту, коли ви зможете скуштувати свій виріб.

Як знати, скільки чого потрібно? Правила такі: на кожен кілограм борошна (ну раптом ви вирішите нагодувати цілий клас дітей або хор дорослих) потрібно 20-50 гр дріжджів. Не дуже зрозуміло? Все залежить від конкретного рецепту, що саме ви печете. Чим більше здоби (цукру, масла, яєць) додаєте – тим більше дріжджів треба. А ще – якщо велика кількість здоби, то більша потреба в опарному виді тіста. І ще: це тісто таке теплолюбиве! Задумавши щось спекти з нього, влаштуйте своїм інгредієнтам літо. Ну хоча б потримайте при кімнатній температурі з півгодини.

Робимо все просто.

Опара. В каструлі підігріваємо молоко до температури 30ᵒС, в якому розводимо дріжджі, додаємо ложку-дві цукру і стільки ж борошна. Накриваємо і залишаємо у теплому місці на 40-60 хвилин. Якщо ви не маєте кухонного термометра, спробуйте температуру молока рукою. Вашій руці повинно бути дуже ніжно-комфортно у молочній ванночці. Якщо ж молоко гаряче, дріжджі можуть взагалі «померти». В жодному разі не дозволяйте протягу з’явитись у куточку, де стоїть ваша опара, а потім підходить тісто!

опара
опара на дріжджах

Опара – це бродіння , і воно завершується, коли уся поверхня вкрита пухирцями, виглядає збільшеною удвічі, а тоді починає осідати. Це означає, що час замішувати тісто. Додаємо цукор, яйця, розтоплене масло, борошно і замішуємо. Дріжджове тісто потрібно місити довго і добре: воно повинно відставати від рук і від посуди. Після замішування тісто знову потрібно прикрити і поставити в тепле місце на 1,5-2 години. За цей час його потрібно перемішувати 2-3 рази.

тісто з опарою
тісто на дріжджах

Тоді тісто підійшло, ліпіть з нього хоч великі пироги, хоч маленькі пиріжки! Виліплені вироби розташуйте вільно на деку і дайте ще постояти хвилин 20-30. І лише перед тим, як поставити в духовку, їх змащують збитим яйцем (якщо у вас така задумка). Ставити пектись потрібно в добре нагріту – до 180ᵒС – духовку, а тоді знизити температуру до 130-150ᵒС. Випікати хвилин 30. Тільки слідкуйте – кожна духовка має свій норов. Якщо ваші пироги надто зарум’янились зверху, але виймати ще зарано – намочіть пергаментний папір і прикрийте їх зверху.

замісити тісто
вимісити дріжджове тісто

Насолоджуйтесь і нехай у вас будуть тільки позитивні думки, як ваші пиріжки і булочки!

Інгредієнти:

1 кг борошна

30 гр дріжджів

2 склянки молока

2 ложки цукру

2 ложки масла

2 яйця

1 ч.л. солі

Начинка – на ваш смак. Вишні, сливи, яблука. Старайтеся, щоб начинка не була рідкою. Наприклад, відцідіть вишні завчасно.

Please follow and like us: