Різдвяні пампушки на Свят-вечір

Різдвяні пампушки на Свят-вечір

Що може бути смачнішого на Свят-вечір, ніж пісні різдвяні пампушки? Гаразд, смачніше після куті, борщу з вушками, вареників, грибів і усього того, що так немилосердно пахне з кухні, лоскоче ніздрі і бентежить в очікуванні найчарівнішої ночі в році.

Можливо, це і не те, що перш за все потрібно готувати, і так часто на пампушки не хочеться витрачати час, коли і без них стільки всього треба зробити, але вони завжди виявляються найбажанішими за святковим столом. Пампушки викликають пожвавлення і дітей, і дорослих, які вже сонно тягнули колядку, розімлілі після доброї вечері.

Пампушки – це дріжджове тісто. Отже, починати готувати їх потрібно зранку 6 січня, щоб тісто встигло підійти.

Приготування тіста

Зробіть опару.

Як звичайно, тільки не на молоці, а на воді: в теплій воді розведіть дріжджі з цукром і 2 ложками борошна, залишіть на 30-40 хвилин в теплому місці і накриті. Важливо, щоб вода була не гаряча, а тепла, приємна для рук. Ви побачите, що опара підходить і без молока!

Коли опара підніметься, додайте просіяне решту борошна, дрібку солі і олію. Дріжджове тісто потребує зусиль: місити треба добре, у результаті тісто майже не повинно липнути до рук. Якщо тісто дуже липне – додайте ще дві ложки борошна. Після замішування прикрийте рушничком і залишіть в теплому місці вистоюватись. Періодично заглядайте до нього і, коли тісто високо піднімається, вимішуйте знову – загалом, у вас повинно бути 2-3 вимішування впродовж 1,5-2 години вистоювання.

Поки тісто вистоюється, у вас є достатньо часу, щоб підготувати начинку і зробити ще кілька справ.

Різдвяні пампухи з маком

Приготування начинки

Найкраще для начинки використовувати щось не рідке і не холодне. Тобто якщо ви хочете взяти морожені виші – спершу розморозьте їх і доведіть до кімнатної теператури. Якщо хочете варення, то це можуть бути ягоди, відціджені від рідкої частини варення. Рідкий джем не підходить: рідина буде просочуватись через краї зліплення і олія нагоратиме під час смаження. Чудово підійде густа макова начинка: така продається готова, або ж можете розмолоти мак з цукром, як для куті.

Найкращий спосіб робити пампушки з начинкою – це розкачати тісто завтовшки 5 мм, повирізати склянкою круги, покласти по ложечці начинки на середину половини кружечків, зверху прикрити другим таким же кружечком і зліпити краї максимально щільно, при цьому не відриваючи від столу.

Обсмажуйте в добре розігрітій олії, але на середньому вогні. Перед тим, як опускати пампушок в олію, струсіть зайве борошно з поверхні, щоб воно не нагорало. Каструля для смаження повинна бути широка і з пласким дном (вок не підходить): пампухи повинні вільно плавати в олії, щоб просмажитись.

Готові пампушки обкачуйте в цукровій пудрі.

Складники:

2 склянки теплої води

5 склянок борошна

3 ст.л. цукру

20 гр дріжджів

2 ст.л. олії

½ ч.л. солі

Цукрова пудра для посипання

 

Please follow and like us: