Крес-салат: і в салат, і на хліб

Крес-салат: і в салат, і на хліб

Коли моя мама перебирала запаси, які залишились після бабусі в коморі, то серед інших баночок з насінням знайшла одну із запискою «Салатка дуже вітамінна». Мама посіяла його, і таким чином ми для себе відкрили крес-салат. Бабуся вже понад 20 років не ходить по цій землі, але крес-салат на городі завжди про неї нагадує.

За час крес-салат так і не набрав популярності у нас і залишається дуже недооціненим. При усьому розмаїтті зелені, я ніколи не зустрічала його на базарах чи овочевих ятках. Максимум – у вигляді мікрозелені у супермаркетах середнього і вищого рівня. Можливо, тому, що його ніжні листочки швидко в’януть без води. Але водночас непогано зберігаються, якщо забезпечити досить вологи. Не дарма він походить від водяного кресу, який схрестили з гірчицею. Завдяки цьому рослина має свій чудовий освіжаючий аромат і пікантність. На смак – щось середнє між власне гірчицею, редькою і хроном. Між іншим, «крес» походить від cresso, що в давній групі германських мов означало різкий, гострий. Від ніжних листочків просто не очікуєш такого вибуху смаку. Вікі пише, що у сирому вигляді крес-салат дуже поживний, оскільки містить величезну кількість вітамінів А, С і К та кілька важливих мінералів. Вирощуйте крес, якщо тільки маєте де!

З нього багато чого можна готувати, але розпочніть своє знайомство з простих канапок. Гостроту крес-салату прекрасно можна пом’якшити кисломолочним сиром. Візьміть 200 гр сиру, добре посоліть, додайте ложку йогурту і розімніть до однорідної маси. Якщо у вас є козячий сир, це взагалі ідеально. Дрібно поріжте грам 100 крес-салату і вимішайте з сиром. Намащуйте на грінки чи свіжий хліб. Зверху чудово пасуватиме огірок, солона риба або ковбаса, а також яйце.

Майже так само ви також можете зробити салат. Порвіть руками 100 гр салатних листків, поріжте 3 огірки, 1 авокадо та 1 яйце. Зробіть сир з крес-салатом, як на канапки, але додайте до сиру 5 ложок йогурту і розмішайте, щоб сир з крес-салатом набув необхідної консистенції для салатної заправки. Залийте і подавайте свіжим. Це дуже смачно, вітамінізуюче і поживно!

Please follow and like us: