Секретний бабусин рецепт маринаду

Секретний бабусин рецепт маринаду

Це рецепт моєї бабусі, справжньої пані Чикетової. Скільки себе пам’ятаю – на будь-яке свято у неї найбільше любила копчене м’ясо, яка бабуся готувала сама. І ніколи й ніде нічого смачнішого з м’ясних виробів я не пробувала. Звичайно, воно не до порівняння з жодним купованим, бо таке готують лише для себе на свята.

Розміщую тут вперше з бабиного дозволу, як справді у книзі родинних рецептів. І нічого, що зараз я сама не маю де коптити м’ясо – я вірю, що колись цей рецепт пригодиться, як було вже не раз з іншими. А поки що м’ясо з цього маринаду можна запікати в духовці – це теж варіант, і теж фантастично смачний.

  1. В киплячу воду покласти 12 горошин духмяного перцю горошком, 7 гвоздичок, 5 лаврових листків. Солі додайте так, щоб вода була добре солона. Скільки це – залежить від солі, тож пробуйте. Закипіло – і відставте.
  2. Коли маринад охолоне до 30 (так, щоб ледь теплий), розведіть у ньому 1 чайну ложечку селітри.
  3. В каструлю щільно складіть м’ясо і залийте холодним маринадом. М’ясо повинно бути повністю занурене. Поставте в прохолодне місце.
  4. Через 3 дні подивіться до нього і поперевертайте, порухайте кусні. М’ясо готове для копчення через 7 днів у сумі.
  5. Перед копченням на ніч витягнути м’ясо з маринаду на решітку, щоб стекло.
  6. Коптити таке м’ясо досить 4 години.
  7. Після копчення відварити впродовж 1,5 години. Це можливість також відрегулювати солоність: якщо м’ясо на смак якраз добре по солі, відварюйте в нормально підсоленій воді, а якщо треба – то більш чи менш солоній.

Складники:

2-3 л води

6 куснів м’яса, наприклад: 2,5 кг підчеревини, 4 кг шинки, 3 кг полядвиці (корейки).

Гвоздика

Чорний перець

Перець горошком

Лавровий лист

Сіль

1 ч.л. селітри харчової

Please follow and like us: