Сирник з чорницею, він же чорничний чізкейк

Сирник з чорницею, він же чорничний чізкейк

Сирник – дуже традиційна українська випічка, адже корів і сиру у нас ніде не бракувало. Але він так і залишався б маловідомим за межами Львова сирником, якби не став чізкейком. І тепер його подають в усіх ресторанах – від Мака до найвишуканіших закладів. Складники ті ж самі, і наші продукти для нього підходять якнайкраще. Чорничний чізкейк – це дивовижно смачно, а на вигляд навіть трохи магічно. Спробуйте!

Підготовка:

  1. Готуємо потрібні приладдя: 3 миски (можна 1 на 1л і 2 на 2,5-3 л в об’ємі), форму для випічки, пергаментний папір, міксер, лопатку.
  2. Застеліть форму для випічки пергаментним папером.

Процес:

  1. У великій мисці змішайте борошно, 100 гр білого і 150 гр коричневого цукру, розпушувач, дрібку солі.
  2. Додайте масло і розминайте – найкраще пальцями, можете спробувати виделкою. Тут задача – добитись, щоб маса стала схожою на пісок.
  3. Додайте 2 яйця і ванільний цукор. Знову розімніть – маса стане більш зернистою і її можна стиснути в грудки.
  4. 2/3 отриманої маси висипте у форму і сформуйте з неї дно і стінки завтовшки до 1 см. Сформуйте – означає стискати крихту, вона зліплюється і навіть тримає вертикальну лінію вздовж стінок форми для випічки. Решту крити поставте в холодильник.
  5. В мисці змішайте сир, цедру лимона, 150 гр цукру, кукурудзяний крохмаль, 3 жовтки. Можна злегка розмішати міксером, але не збивайте до повітряної маси – якщо наситити сирну начинку повітрям, як ми робимо для кремів зазвичай, сир потріскає.
  6. Збийте в окремій чистій сухій посудині 2 білки і вимішайте їх з основною сирною масою. Знову-таки, не збивайте. Краще навіть просто вимішайте лопаткою рухами знизу догори.
  7. Викладіть половину маси у форму, зверху – половину чорниці, тоді решту сиру і решту чорниці. Зверху рівномірно присипте крихтою, що залишилась і чекала свого часу в холодильнику.
  8. Випікати 1 годину при невисокій температурі, максимум 150ᵒС. Якщо побачите, що верх почав коричневіти завчасно, прикрийте фольгою.

Хочете додати чогось особливого? Зробіть швиденько солоденьку поливку: розведіть 100 гр цукрової пудри в 3 ложках вершків. Повірте, це працює 🙂

 

Складники:

1 кг сиру 5% (найкраще – в «кругляшках» в магазині)

600 гр борошна

200 гр масла

250 гр цукру

150 гр коричневого цукру (дуже бажано для тіста, але можна і додати цю ж кількість звичайного дрібнокристалічного)

5 яєць

2 чашки морожених чорниць

2 ложки кукурудзяного крохмалю

2 ч.л. розпушувача для тіста

2 ч.л. ванільного цукру

Цедра 1 лимона

Дрібка солі

Please follow and like us: