Безглютенові млинці

Безглютенові млинці

Мода на безглютенові дієти лише починає набирати обертів у нас, хоча в Америці така їжа вже чи не більш поширена, ніж звичайна. Якщо хочете спробувати – приготуйте безглютенові млинці.

Глютен – це, фактично, клей. Завдяки клейкій властивості пшениці і жита виходить такий пухкий хліб. З безглютенового борошна вам не вдасться спекти булочки чи паску – таке тісто просто не підніметься на дріжджах. Але американські журнали говорять про те, що хоч цілковита непереносимість глютену (целіакія) трапляється в 1% людей, близько 13% можуть бути чутливими до глютену, хоча це все ще досить контроверсійне твердження.

Люди пробують безглютенову дієту, намагаючись позбутись проблем із системою травлення. Чесно кажучи, будь-які експерименти над собою краще проводити після консультації з лікарем. Сама дієта не вилікує, хоча може прибрати деякі симптоми. Втім, відмова від глютенової їжі несе в собі деякі ризики, адже продукти, від яких доводиться відмовлятись, містять купу дуже потрібних речовин, як-то залізо, кальцій, фолієву кислоту. І поки що я впевнена в одному: моя любов до виробів із борошна сильніша за примарні переваги безглютенового життя. Та часом для різноманіття варто спробувати.

  1. Розколотити в мисці яйця і дрібку солі
  2. Влити 400 мл молока і ложку олії та гарно збити.
  3. Постійно помішуючи, поступово додати кукурудзяне борошно.

Тісто вийде трішки рідше, ніж звичайно, але млинці будуть тоненькі. А ще потішать вас своїм яскравим жовтим кольором!

Складники:

2 яйця

400 мл молока

150 гр кукурудзяного борошна

Дрібка солі

1 ложка олії в тісто

+ олія для смаження

Please follow and like us: