Як приготувати рибу швидко?

Як приготувати рибу швидко?

Якщо у вас зовсім нема часу готувати – приготуйте…рибу. Мені здається, що нема нічого простішого й легшого в приготуванні, ніж риба як вона є. Її також практично неможливо зіпсувати! Хоча ні, бачила. Колись у нас в їдальні на заводі в асортименті була червона риба, і мене ще тоді (а вже років з 10 минуло) роз’ярювало, як приготувати рибу можна було так кепсько. Як на мене, її простіше приготувати добре, ніж погано.

Купіть добру рибу і не робіть зайвих рухів – це головний секрет успіху. При чому, ви можете влаштувати справжнє різноманіття свого рибного столу одним махом! Наприклад, мої малі – це як інь і янь, і їхні уподобання розходяться в багатьох випадках. Останній рік чи більше одна з них їсть виключно білу рибу, а друга – виключно червону. І у мене нема бажання витрачати енергію на вмовляння однієї і другої спробувати інший варіант. Тому я завжди купую різні види риби, а готую одномоментно.

Візьміть на свій смак: філе або тушку лосося, форелі, гольця, дорадо, сібаса, скумбрію. Я не чищу луску – ненавиджу з цим возитися. Головне – вичистити нутрощі і зябра, добре промити під проточною водою.

Поріжте червону рибу на порційні шматки, посоліть, поперчіть, змастіть олією і викладіть рядочком в рукав для запікання. Можете покласти до неї гілочку розмарину і кілька дольок лимона. Якщо рибу не порізати на шматки в сирому вигляді, в готовому це зробити акуратно практично не вдасться. Тільки якщо її добре охолодити і мати дуже добрий ніж.

Біла риба, з тих що тут названі, невеличка, і її просто цілою, з головою, можна посолити-поперчити, змастити олією і покласти в рукав для запікання.

Одну і другу, або і третю й четверту можна розкласти на одне деко і запікати 30 хвилин при стандартній температурі 170ᵒС. Хіба що у вас дуже велика рибина (2 кг і більше) – тоді дайте їй ще хвилин 10 додатково. Відверто кажучи, великого сенсу в запіканні лимона разом з рибою і не бачу. Краще полити вже готову безпосередньо на тарілці свіжим соком.

До риби дуже добре підійде хріновий або журавлиновий соус. А на гарнір – рис, булгур, запечені овочі.

Please follow and like us: