Цей хріновий соус

Цей хріновий соус

Цей хріновий соус – це не лайливе слово, а смачно, ароматно, корисно і навіть святково. Ця чудесна рослина за історію свого існування заслужила здебільшого лайливе використання у нашій мові і в той же час дифірамби серед апологетів народної медицини. Яких тільки корисних властивостей йому не приписують! Точно відомо одне: хрін займав почесне місце в українській кухні до масового поширення у нас імбиру і чілі. І не дарма – це як гірчиця, як селера, як імбир, як орегано і розмарин, і все разом. Пахуче і гостреньке, що надає стравам пікантності і пристрасті.

Неможливо уявити собі без хрону ні різдвяний, ні великодній стіл. Він неперевершено смакує з холодцем, шинкою, ковбасою і рибою, і навіть як намазка на хліб. Обирайте свій варіант, білий чи червоний.

Буряк з хроном, він же «цвіклі», він же «бурачки»

Це варіант, який підійде на піст. Для цього вам підійде готова 250-грамова баночка хрону, пофарбованого буряковим соком – її легко знайдете в магазині. Якщо ж викопаєте свіжий корінь або купите його у бабки на базарі – буде взагалі вибух мозку. Його потрібно обчистити і натерти дрібненько – приготуйтесь, що «в носі буде курити» добряче, і краще терти хрін на відкритому повітрі або на протязі.

Буряки відваріть і натріть на дрібну терку, додайте ложку цукру, ложку оцту і ложечку солі. Вимішайте усе разом – і чудова приправа до їжі готова. Кількість буряків залежить від того, якої гостроти ви хочете. Середньо-гостре буде, якщо на 250-грамову баночку взяти 4 середніх буряки.

 

Білий соус з хрону

Це значно ніжніший соус і асоціюється у мене переважно з Великоднем, коли його традиційно готує моя люба тітонька, дай їй, Боже, здоров’я!

Для цього вам знадобиться якщо не свіжий хрін з базару чи городу, то знайти готовий потертий в магазині, але головне, щоб білий – без добавок і бурякового соку. На 200-грамову баночку вам потрібно 10 круто зварених яєць, потертих на дрібну терку. Для розведення додайте чашку сметани і півчашки майонезу, ½ ложечки солі. Спробуйте!

Please follow and like us: