Як приготувати печінку смачно

Як приготувати печінку смачно

Чи любите ви печінку? Я от ні, а про дітей годі й казати. Та навіть її можна приготувати так, що усі домашні заглядатимуть на кухню в очікуванні. Мій секрет, як приготувати печінку смачно, – у поєднанні її з чимось надзвичайно смачним, як-от із сосисками чи беконом.

Раз на місяць я купую сосиски і ковбасу у перевіреного виробника – у сімейного бізнесу, людей, які за якість і свіжість ручаються своїм родинним ім’ям. Їхні сардельки мають здатність швидко закінчуватись, та і я постійно прагну додати трохи більше користі.

Що ж в них такого, що не дає спокою навіть тим, хто їх ніколи не пробував? Перш за все – це запах. Тут ще конкуренцію можуть скласти копчена грудинка чи підчеревина – обирайте, що у вас є, і сміливо додавайте. І найнудніша вечеря у вигляді гречки з печінкою і овочами стає не такою вже й нестерпною. Особливо з усвідомленням того, що це дуже корисно!

Мій спосіб приготування смачної печінки:

  1. Поставте варитись гречку і беріться до печінки.
  2. Увімкніть плиту під сковородою і покладіть шматочки грудинки / бекону / сардельок підсмажуватись. Якщо у вас бекон – варто розрізати впоперек на менші шматочки. Сардельки також поріжте кружальцями.
  3. Якщо ви любитель цибулі – обсмажте її тут. Я з своєю цибуленетерпимістю цей етап пропускаю.
  4. Печінку очистіть від плівок, наріжте тоненькими шматочками і трішечки відбийте.
  5. Відгорніть підсмажені шматочки грудинки на край сковорідки, натомість розкладіть шматочки печінки і обсмажте їх з обох боків.
  6. Я завжди додаю овочі, а якщо це вечеря, то краще, щоб овочі не були сирими. Тож на окремій сковороді нагрійте олію, поріжте тоненькими кружальцями моркву і припустіть її разом зі свіжим або мороженим горошком, приправивши тим’яном, дрібкою солі і ложкою меду. «Припустити» означає обсмажити, помішуючи, на великому вогні 1-2 хвилини, а тоді залишити під кришкою на мінімальному вогні хвилин на 5. Додайте порізаний соломкою кабачок і також припустіть під кришкою 5 хвилин.
  7. Солити печінку важливо наприкінці, інакше вона стає твердою. Додайте кілька гілочок чебрецю, поперчіть. Дайте ароматам змішатись під кришкою впродовж 4-5 хвилин.
  8. Подавайте печінку «на подушці» з гречки і овочів.
  9. Приправте готову печінку кількома краплями гранатового соусу.

Складники на 2 особи:

Печінка, 300 гр – мої улюблені індича, кроляча, яловича

4 шматочки грудинки (бекону) або ж 1 сарделька

3-4 гілочки чебрецю

1 склянка гречки

2 морквини

100 гр горошку (молодого або мороженого)

1 кабачок

Гранатовий соус «Нар»

Please follow and like us: