Я довго не могла прийняти те, що з гарбуза варять супи. Каша, запіканка – ОК, вони солодкі, але суп? Ну добре, його можна гарніром до м’яса – як вишневий чи сливовий соус, але суп??? Виявилось, я просто не знайшла свого рецепта, так що довелось винаходити свій. Скажу відразу: якщо ви хочете наготувати велику каструлю супу і їсти його кілька днів, з гарбузовим вам навряд чи це вдасться. Його специфіка така, що треба дуже сильно любити гарбуз, щоб хотіти їсти такий суп щодня. Але якщо 1-2 рази на тиждень, то усі в домі смакуватимуть його цілий сезон.
Для мене важливими є три сторони гарбузового супу: запах, смак і насиченість, а тому я беру:
- часник, тим’ян, розмарин для запаху
- власне гарбуз, селера, морква, м’ясний або овочевий бульйон для смаку
- вершки, м’який сир, ковбаса для насиченості
Оскільки я відварювала шматок індички, у мене був готовий м’ясний бульйон. Завжди можна легко приготувати овочевий – у ньому насправді не так багато овочів, як спецій і присмаків.
Можливо, це виглядає складно, але насправді простіше простого.
- Якщо ви хочете овочевий бульйон, приготуйте 2 каструлі: на 1,5л і супну літрів на 3. Поставте закип’ятити чайник. Якщо ж використаєте готовий – відразу беріть супну каструлю.
- Для найпростішого овочевого бульйону (а його у цьому випадку достатньо) кладемо в меншу каструлю 2 стебла селери (або чверть кореня, порізаного абияк), порізану морквину і заливаємо окропом з чайника. Вкидаємо кілька гілочок петрушки і кропу, кілька горошин перцю, лавровий листок. І варимо хвилин 10. Усе!
- У ці 10 хвилин в супову каструлю кладемо ложку масла і 2 ложки олії, розігріваємо їх і вичавлюємо добрий зубок часнику. Нормальні люди також кладуть порізану абияк цибулю. Вони повинні трошки підсмажитись. В цю ж суміш кладемо листочки розмарину (з 1 гілочки, з ними важливо знати міру) і листочки 4-5 гілочок тим’яну. В цей час усі в домі вже почнуть з нетерпінням заглядати до вас на кухню.
- До ароматної суміші додаємо порізану кубиками моркву і чверть кореня селери, а також головний інгредієнт – порізаний гарбуз. Солимо! Накриваємо кришкою і даємо потушкуватись, поки гарбуз не розм’якне. Це займе хвилин 15.
- Розтовчіть товкачиком, як картоплю на пюре. Влийте ваш бульйон і додайте вершки.
- Потріть м’який сир – такий, що швидко плавиться. Вкиньте його в суп і помішуйте на невеликому вогні, поки не розплавиться. Слідкуйте, щоб він не впав на дно грудкою, інакше причепиться і буде підгорати. Це не обов’язково, але додає ситності, і ми в сім’ї взагалі сиромани.
- Якщо ви любите гостре, вкиньте собі шматочок перцю чилі.
- Якщо хочете більш однорідну консистенцію, застосуйте блендер. Він перетворить ваш суп на яскравий помаранчевий крем.
- Для більшої ситності покладіть безпосередньо в тарілки з супом нарізану тонкою соломкою ковбасу типу «Салямі».
Смакуйте!
Інгредієнти:
600 гр гарбуза
2-3 морквини
2 стебла селери
¼ кореня селери
100 гр м’якого сиру типу моцарели, сулугуні, адигейський, фета
100 гр вершків 10% жирності
1-2 зубці часнику
Тим’ян, розмарин, перець горошком, лавровий лист, перець мелений, сіль
¼ перцю чилі, якщо любите пекучість