Грибова зупка та її варіації

Грибова зупка та її варіації

Перш за все, домовимось так: гриби – це гриби. Тобто справжні сушені білі гриби, у крайньому – польські, і не інакше. Якщо у вас печериці, шампіньйони, портобелло, гливи, шиїтаке, інше щось більш чи менш екзотичне – це зовсім інша історія. Ну добре, для спеціально любителів італійської кухні – беріть порчіні, хоч це і є наші білі гриби, тільки названі якось не дуже ?

Отже, якщо у вас є сушені білі гриби – це все. У вас мільйон варіантів, один одного кращий, і ваші гості будуть у захваті. Пропоную вам свободу вибору залежно від того, наскільки ситною ви хочете зробити вашу першу страву. Адже грибова зупка може бути і зовсім «тонкою», як бульйон, і досить ситною. Я переважно готую ситну, оскільки це відповідає нашому стилю життя і потребам.

Змушена сказати про перестороги, особливо щодо дітей. Лікарі не радять давати дітям навіть шампіньйони до 3 років, а дикорослі гриби, як-от ті, про які йдеться тут, навіть до 12. Я поділяю цей підхід як відповідальна мама, але не застосовую як мама практична і вічно зайнята. Мої спробували шампіньйони, мабуть, у 2, а справжні дикорослі їдять у невеликих порціях з 5 років. Але я точно знаю, що це справжні гриби, знаю, де їх збирали і хто.

Готувати грибову зупку дуже просто і швидко, якщо запланувати її звечора або хоча б 10 годин до того, як плануєте її подавати. Лише для того, щоб гриби встигли добряче намокнути. Отже, за 8-10 годин до приготування:

  1. Намочіть в окремих каструльках гриби і квасолю (якщо використовуєте).
  2. Відваріть м’ясо до напівготовності (тобто щоб закипіло і виділило піну) м’ясо. Найкраще тут пасуватиме куряче стегно, але я уникаю зайвого товщу, тож беру філе індички або курки.

Після цього залишилось всього нічого, щоб приготувати ваш суп:

  1. Відваріть гриби, квасолю. Гриби трохи довше, квасолю до м’якості, але це не повинно зайняти у вас більше 40 хвилин. Не забудьте посолити – і гриби, і квасолю!
  2. Відвар з грибів відцідіть у супну каструлю, додайте води до необхідного об’єму. Тут секрет простий: чим менше додаєте води, тим смачніше буде. Відразу можна покласти порізане м’ясо та відварену квасолю і ставити на невеликий вогонь варити.
  3. Моркву натріть на крупній терці і обсмажте на олії з маслом.
  4. Гриби поріжте тонкою соломкою і обсмажте разом з морквою. Додайте ще ложку масла і обсмажте. Притрусіть ложкою борошна і гарно перемішайте на сковороді, обсмажуючи на маслі.
  5. Картоплю наріжте дрібною соломкою. Змішайте у вашій каструлі, в якій повинні вже кипіти м’ясо і квасоля, картоплю і все те, що нестерпно пахне на сковороді. Посоліть, поперчіть, і дайте покипіти хвилин 30.
  6. Сіль відіграє важливу роль у смаку цієї зупки, тож скуштуйте і посоліть ще. Аромат же грибів настільки потужний, що жодні трави і підсилювачі смаку вам не потрібні.

І щодо варіацій. Якщо у вас заплановано до подачі ще й друге, салати і десерт, рекомендую викреслити з рецепту усе, що стосується квасолі, картоплі і навіть м’яса. Якщо ж ви, як у моїй сім’ї, їсте лише суп і максимум легенький салат з олією, то на додачу можна відварити окремо вермішель типу «павутинка». Її не варто додавати до усієї каструлі із супом, оскільки вона перетворить його на гущу і зіпсує не лише смак, але і вигляд. А якщо додавати собі ложку такої вермішелі просто в тарілку і залити гарячим супом, то буде і красиво, і смачно, і ситно.

Інгредієнти:

На 5 літрову каструлю:

150 гр сушених білих грибів

1 скл сушеної дрібної квасолі

1 куряче бедро, або 1 куряче філе, або 300 гр індичого філе

2 морквини середнього розміру

5 картоплин середнього розміру

1 ложка борошна

2 ст. л. масла

Олія, сіль, перець

Вермішель «павутинка» за бажанням

Please follow and like us: