М’ясні кульки

М’ясні кульки

Одна моя дитина не любить котлети – от такий пунктик. Я довгий час готувала одній котлетки, а іншій – відбивні. А тоді взяла і замість котлет приготувала мітболи – м’ясні кульки з фаршу. З того самого фаршу, що і котлетки, але в іншому вигляді, з іншою назвою, і з соусом. Не знаю, чому, але ця комбінація спрацювала, і мої малі постійно тепер разом просять цю страву.

  1. Ви можете взяти готовий фарш, але якщо у вас є м’ясорубка, не полініться: з сучасною технікою зробити фарш самостійно – це 5 хвилин часу, але ви точно знатимете, з чого він зроблений. Я люблю комбінацію свинина + яловичина або свинина + індичка, і завжди роблю його нежирним.
  2. Перемелене м’ясо посоліть, поперчіть, додайте кмин, майоран, тим’ян чи інші травки на свій смак і гарно вимішайте з яйцем.
  3. Розігрійте сковорідку з олією. З фаршу мокрими руками формуйте кульки і відразу викладайте на сковорідку. Краще нехай фарш залишиться на другу порцію, але не викладайте щільно – між кульками повинна кипіти олія. Обсмажте кульки з кожного боку до золотистого кольору і вийміть їх на тарілку. Накрийте зверху фольгою, щоб зберегти тепло.
  4. На сковорідку, де смажились мітболи, покладіть видавлений часник (або ж дрібно порізані стебла часнику) і дрібно порізані стебла селери. Обсмажте їх на помірному вогні, щоб вони стали напівпрозорими.
  5. Влийте бульйон чи водичку від пасти (якщо ви її готуєте на гарнір) та вершки. Гарно розмішайте і поверніть у цей соус м’ясні кульки. Акуратно вимішайте кульки з соусом і доведіть до кипіння.

Смакуйте з пастою, рисом або картоплею.

Складники:

300 гр свинини на ваш смак жирності (я беру стегнову частину)

200 гр яловичини (тут я беру з найменшою кількістю прожилок)

1 ч.л. кмину

1 ч.л. сушеного майорану

1 ч.л. сушеного тим’яну

1 яйце

2 стебла селери (100 гр)

2 зубці або 3 стебла зеленого часнику

150 мл вершків 33%

½ склянки води від пасти, овочевого або м’ясного бульйону

Please follow and like us: