Оселедець під шубою, чи шуба на всі пори року

Оселедець під шубою, чи шуба на всі пори року

Цей кулінарний винахід, який дозволяв відчути свято «простим трудящим», настільки міцно засів у наші кулінарні смаки, що іноді просто мусить бути. Оселедець під шубою – одна зі страв, які я роблю раз на рік. Хоч, здавалось би, нічого не заважає готувати «шубу» у будь-яку пору року, але ж тому воно і шуба, що влітку не особливо пасує. Раніше робила для свекрухи, яка вже не могла готувати, а тепер за звичкою. І, знаєте, раз на рік він справді добре смакує!

Мій рецепт – «безцибульний», як більшість моїх уподобань. Цибулю я замінила яблуком і не каюсь!

Якщо ви маєте перевірені якісні і свіжі яйця – зробіть майонез самі. Берете 2 холодні жовтки і збиваєте міксером. Поступово вливаєте 60 мл олії. Тільки дуууже поступово, тонесенькою цівкою. Підсипаєте солі – десь 1,5 ч.ложки і чорного перцю з 0,5 ч. ложки. Коли маса стала схожою на майонез, так само дуууже поступово вливаєте сік половини лимона. Маса повинна бути однорідною. Скуштуйте – можливо, вам захочеться більше солі чи більше лимонного соку.

 1. Зваріть овочі. Буряк варимо окремо – залежно від розміру, в середньому 1 годину. В іншій каструлі – моркву, а хвилин через 10 докладаємо картоплю, щоб не розварилась.
 2. Щоб «шуба» була смачна, не економне на оселедці. Його повинно бути багато і доброго. Або замаринуйте одну рибину самі, або купіть готове філе оселедця в олії. Вийміть кісточки і поріжте дрібними кубичками.
 3. Широку плитку тарілку змащуємо майонезом. Далі – до ваших рук пристає терка, щоб з-під неї майстерно і рівномірно лягали шари відразу в тарілку:
  1. Моркву – щоб гарно вкрила дно,
  2. Картоплю
  3. Яблуко
  4. Буряк
  5. Викладаємо порізаний оселедець
  6. Знову моркву
  7. Картоплю
  8. Буряк верхнім красивим шаром

Класично – кожен шар перемащуємо майонезом. Але я не особливо люблю майонез і намагаюсь де можливо «проскочити». Наприклад, між яблуком і буряком, між оселедцем і морквою. Зверху буряк треба змастити майонезом – так, щоб вам сподобалось врешті те, що ви створили!

Складники:

2 середні буряки

2 середні картоплини

2 добрі морквини

1 кислувате яблуко

350 гр філе оселедця

250 гр майонезу

Please follow and like us: