ПомідорОва зупа

ПомідорОва зупа

Я дуже люблю помідорову зупу. Перш за все за швидкість і простоту, а також за літню красу і смак! Цей суп усі мої бабусі і прабабусі називали саме «помідорОва зупа», і так мені ця назва смачно звучить, що хочеться передати вам ці відчуття смаку дитинства, адже усе найсмачніше з нами траплялось у дитинстві. Хоча мій рецепт став значно сучаснішим – у тому сенсі, що кількість калорій у нашій їжі сьогодні разів у 5 менший ? Ну і, звісно, мій варіант – без цибулі. Якщо ж ви любите цибулю – будь ласка, традиційно засмажуйте на свій смак!

Вам потрібна основна супна каструля, маленька каструлька для відварення м’яса, сковорідка з кришкою і терка.

  1. По-перше, м’ясо. Я завжди готую м’ясо до супу окремо і відварюю шматочком у маленькій каструлі до півготовності. Навіть якщо воно лише закипить і «випустить піну», це уже буде корисніше і симпатичніше, без мутності піни. Для супів я традиційно використовую філе курки або індички – дієтично і низькокалорійно. Кладемо шматок у холодну воду, доводимо до кипіння, тоді солимо і даємо покипіти хвилин 5.
  2. Тим часом готуємо основну частину. Розраховуйте на об’єм своєї каструлі. Якщо ж ви молода господинька і поки не дуже орієнтуєтесь у об’ємах каструль, уявіть, що одна порція – це 300-350 мл. Я беру 5-літрову каструлю і набираю в неї 4 літри води.
  3. Моркву натираємо на крупній терці, викладаємо на сковорідку з нагрітою олією і на малому вогні тушкуємо під кришкою. Якщо ви хочете цибулю – то перш за все нарізаєте цибулю і підсмажуєте її в олії, а вже тоді додаєте моркву і накриваєте кришкою.
  4. Чистимо 5-6 картоплин.
  5. Відсипаємо і промиваємо 150 гр рису.
  6. Ваша вода повинна вже закипіти, тож вкиньте до вашої основної каструлі порізане підварене м’ясо, порізану картоплю і промитий рис. У цей момент я завжди солю, а чому – у статті про вчасніть соління.
  7. Тим часом готуємо помідори. Мої бабусі підварювали цілі помідори в окремій каструльці, а тоді перетирали їх через сито. Як на мене, це надто довго і складно – наш сучасний стиль життя не дає шансів цьому способу. Я просто розрізаю помідори навпіл і тру м’якоть на крупній терці, при цьому шкірка від нього залишається. До речі, я завжди заморожую помідори на зиму – адже смак літніх помідорів нізащо не зрівняється з помідорами взимку у наших широтах, навіть якщо вони були заморожені. Морожені помідори дуже легко натираються, якщо знати секрет: помідор окунути чи помити під краном в теплій воді, від чого з нього легко знімається тоненька шкірка. Але не дайте йому і трохи розморозитись: найкраще натирати помідор цілком замороженим, тільки зі знятою шкіркою.
  8. Натерті помідори виливаємо до моркви на сковороді і ще тушкуємо хвилин 5.
  9. Тим часом готуємо інгредієнти, що нададуть неперевершеного смаку і аромату: часник, базилік і петрушку. Поки зелень стікає від зайвої води, додаємо в сковороду з нашими помідорами і морквою сметани. Якщо ви не хочете посилювати кислий присмак або ж візуально не сприймаєте цятки сметани в тарілці (діти і не таке можуть видати, аби не їсти суп!), замініть сметану вершками. Жирність залежить від того, наскільки ви балансуєте між смаком і калоріями ?
  10. Як тільки суміш в сковороді булькнула, виливаємо усе в основну каструлю.
  11. Вичавлюємо в каструлю часник, всипаємо дрібно порізані листочки і накриваємо.
  12. Поперчіть до смаку, також пасуватиме тут сушений орегано, кілька крапель бальзамічного оцту – це надасть нашій українській зупі смаку італійської zuppo ? Нехай усе покипить на малому вогні хвилин 5 і усі сусіди звикнуть один до одного ?

Все, ваш ароматний, чудовий літній суп з давньою назвою «ПомідорОва зупа» готовий!

tomato

Інгредієнти:

4 л води

2 морквини середнього розміру

150 гр круглого рису

5 червоних великих помідорів

150 гр сметани

3 зубчики часнику

Жменя базиліку, жменя петрушки

#супи

#помідори

#літо

#осінь

#перші_страви

Please follow and like us: