Пиріг з яблуками, він же бабусин пляцок з яблуками

Пиріг з яблуками, він же бабусин пляцок з яблуками

Колись у мене був друг, який любив заходити в гості на смачненьке, особливо на пиріг з яблуками – як носом чув за кілька кварталів, коли я виймала його з духовки. От тільки щоразу товариш приходив і, розмовляючи, «ненароком» з’їдав з пирога верхній шар. І я наче чудово розуміла: у свіжоспеченого пирога верхівка хрумка, пахуча, аж сама відпадає і напрошується. Але до цього часу не можу забути тому другу цю звичку і ті «обдерті» пироги.

І жаль, бо під верхнім шаром пиріг дуже добрий. Як і мій друг. Щастя, що він не відбив мені любов до цієї яблучної випічки. Бо коли яблук стає багато, цей пиріг – чудовий спосіб використати їх багато. Це мій улюблений рецепт вже багато років. А що ще класно – у цій пропорції його вистачає на цілий робочий тиждень: якраз те, що треба, коли сім’я збирається на вечірній чай.

  1. Маргарин і цукор розтерти руками.
  2. Додати борошно, розпушувач, ванільний цукор, цедру лимона і перетерти все разом руками в крихту.
  3. Додати кефір або сметану разом з яйцем і замісити тісто. Можливо, знадобиться трохи більше борошна. Тісто повинно бути м’яким, але майже не липнути до рук.
  4. Відокремити 1/3 тіста, зробити ь з нього плоску паляничку десь 1,5 см завтовшки – діаметром з десертну тарілку і покласти в морозилку. З решти тіста зробити кулю, загорнути у харчову плівку і покласти в холодильник.
  5. Обчистити від шкірки яблука і натерти на великій терці. Якщо яблука коричневіють – не біда. Включити духовку.
  6. Взяти форму для випічки. У мене це 25×35 см.
  7. Дістати тісто з холодильника, перемісити його ще раз і розкачати на розмір форми. Зазвичай тісто настільки м’яке, що я розтягую його у формі руками, а не розкачую.
  8. Присипати тісто корицею, зверху викласти рівним шаром натерті яблука, присипати ще корицею.
  9. Дістати тісто з морозилки – воно повинно якраз бути у такому стані, коли його легко терти на терку. Терти його так, щоб тісто з терки спадало відразу на яблука. При потребі розрівняти, щоб тісто рівномірно вкрило яблука.
  10. Випікати в духовці 40 хвилин при 160ᵒС.

Пиріг смакує як теплим, так і холодним.

Складники:

1 кг кислих або кисло-солодких яблук

200 гр маргарину

600 гр борошна

200 гр цукру

1 яйце

100 мл кефіру або сметани

2 ч.л. розпушувача для тіста

1 ч.л. ванільного цукру

2 ч.л. меленої кориці

1 лимон – цедра

Please follow and like us: