Хто їсть зелені помідори, коли спілі такі смачні?
От, наприклад, їх буває багато восени, коли ми зриваємо недоспілі, бо ж шкода, а тоді довго очікуємо, коли вони “дійдуть”. Або, наприклад, ви, як і я, прочитали книжку «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка».
Я люблю готувати, а ще люблю читати книжки. Тільки щоб справжні, з паперовими сторінками. Щастя, що українські книговидавці у нас такі креативні і так стараються! Видають багато цікавого і якісного, що аж очі розбігаються в книгарнях. Зорієнтуватись у книжковому морі мені допомагає блог про нові і старі книжки, вічну класику і дитячо-підліткові новинки. Завдяки @knyzhko_blog і Тексти і про тексти я можу вибрати те, що мені хотілось би прочитати в першу чергу. Загалом, у книжках доволі часто трапляються цілі історії, пов’язані з кулінарією, стравами і культурою їжі у різних країнах. А цього разу – буквально список рецептів.
Як пише книжка:
«Помідори нарізати скибочками завтовшки приблизно півсантиметра, посолити, поперчити й обкачати з обох боків у кукурудзяному борошні. На великій пательні розігріти достатню кількість соку від смаження бекону (має вкривати дно) і смажити помідори до легкої золотавої скоринки з обох боків.»
Хе-хе, де ви бачили нині у когось «достатню кількість соку від смаження бекону»? Якщо ми смажимо бекон, то точно не для того, аби збирати з нього сік і тримати до випадку, коли нам спаде на думку його розігрівати, аби обсмажити зелені помідори! Якщо захочете спробувати – можна і на олії посмажити, як звичайно. Але я таки обсмажила бекон, а тоді вже на його соці й помідори.
І чесно вам скажу – якби не бекон, то толку з моєї страви «як книжка пише» не було б. Хіба оце вам розказати. Книжка обіцяла, що «буде відчуття – наче у раю». Не хочу звинувачувати нікого в брехні, але скажу вам так: якщо в раю так кисло, як кислі зелені помідори, то треба ще подумати, чи те місце називають раєм.
Але книжку все одно раджу почитати. Там «про надію, яку можна знайти в найтемніші часи», як пише @knyzhko_blog, і про Америку, якою ми її не знали. Вони змогли пройти свій шлях – то і ми зможемо.
Складники (все як книжка пише):
1 зелений помідор середнього розміру на особу
Сіль
Перець
Біле кукурудзяне борошно (у мене, як бачите, жовте, ще й грубого помолу, що не є найкращим варіантом)
Сік від смаження бекону – що означає, вам потрібно спершу посмажити бекон, я брала теж по 1 шматку на особу