Щавлевий соус: коли хочеться вітамінів

Щавлевий соус: коли хочеться вітамінів

Я ніде не зустрічала і не бачила цієї страви – таке враження, що це «ендемік» району у Львівській області, звідки моя мама. Єдине, що мені ніколи не подобалось у цьому рецепті, – його назва «волок». Але це не причина не готувати такий суперовий вітамінний щавлевий соус. Пам’ятаю, у дитинстві ми завжди чекали, коли виросте щавель у нашому саду, і збирали його по кілька разів на тиждень для волоку.

Цей соус буде надзвичайно смакувати у лютому-травні, коли організм виснажився і потреба у вітамінах відчувається особливо гостро. Але і влітку, і восени він буде актуальний і перетворить ваше нудне картопляне пюре у щось абсолютно нестандартне.

Перш за все, вам потрібно багато щавлю – скажімо, вдвічі більше, ніж на зелений борщ. Звісно, щавель можна купити в магазині у будь-яку пору року, але я стараюсь запастись ним восени, перед заморозками. Тут можна знайти підказки, як це зробити. А ще дуже добре, коли навесні до нього використати молодий зелений часник – тобто листя.

Готуємо так:

  1. Листя щавлю (просто ціле, не різане) на 2 хвилини занурити в підсолений окріп. Злити воду (найкраще через сито або дрібний дуршлаг), поставити прохолонути.
  2. До щавлю (переконайтесь, що він вже принаймі кімнатної температури, не гарячий) додати дрібно посічені листочки часнику, добре посоліть, і перемеліть блендером до однорідної маси. Якщо не сезон і листя часнику нема, можна видавити 2-3 зубці часнику.
  3. Вбити до маси яйце і збити до однорідної маси.
  4. Додати ложку борошна і добре вимішати.
  5. Додати сметани або вершки і ще раз вимішати в однорідну масу.
  6. В каструльці розтопити добру ложку масла. Тоді вилити нашу суміш і поставити на маленький вогонь. Постійно помішувати, поки не почне «булькати» – дайте йому прокипіти хвилин 5. Соус любить чіплятися до дна каструльки – слідкуйте, помішуйте.

Найбільше смакує з картоплею-пюре, але можна додавати до усього, де вам хочеться додати кислинки – до рису, макаронів чи гречки, або до риби.

Складники:

200 гр щавлю

10 листків молодого зеленого часнику, або ж 2 зубці старого

1 ч.л. солі

400 гр сметани, або ж вершків

1 яйце

1 ложка борошна

1 ложка масла

 

Please follow and like us: