Що зробити з базиліком, якщо не песто?

Що зробити з базиліком, якщо не песто?

Усі погодяться, що соус песто – це найкраще, що дала італійська кухня людству. Не знаю, як у вас, але у мене часто буває, що коли є гарний свіжий великий пучок базиліку, то нема кедрових горішків, або пармезану, або оливкова олія закінчується. Або усі три лиха одразу. Дати пропасти базиліку, поки я матиму весь набір інгредієнтів для песто, було б просто нечувано. А ви знаєте, мабуть, що вже на третій день зберігання у холодильнику базилік втрачає свою привабливість, а ви – бажання щось із ним зробити.

Тож якщо у вас в руках гарний пучок базиліку, не баріться. Беріть будь-який наявний кухонний пристрій – найкраще, звісно, блендер, але влаштує і кухонний комбайн з дрібною теркою, чи навіть просто ступка для перетирання. Кидайте туди весь свій базилік, вичавіть до нього часнику, посоліть, додайте краплину винного оцту, щедро полийте оливковою олією і перемеліть у кашоподібну масу. Вуа-ля, сказали б французи.

Ця заготовка може зберігатись у холодильнику місяць, або і два, а ви можете робити з нею все, що завгодно. Вона врятує вас у різних ситуаціях, коли треба нагодувати своїх домашніх чи несподіваних гостей. Ви можете у будь-який час додати до неї кедрових горішків і тертого пармезану, ще раз перетерти з оливковою олією – і матимете песто. Можете просто так тоненько намащувати на хліб, можете додавати до салату з помідорів чи до соте з баклажанів і кабачків, а можете до тушкованої свинини. Базилік – це одна з універсальних трав, якій завжди знайдеться застосування, що б ви не робили!

Інгредієнти:

Великий пучок базиліку, 200 гр

Часник, 3 зубці або на ваш смак, залежно від кількості інших інгредієнтів

Оливкова олія, мінімум 50 мл – максимум 200 мл

Сіль, 1 ч.л. на мінімально зазначену кількість усіх інших інгредієнтів

#песто

#базилік

#соус

#смакліта

#простірецепти

Please follow and like us:

One Response
  1. […] спробувати приготувати таке ж за допомогою базилікового соусу. Або і без базиліку – бо королівська квасоля, […]

Comments are closed.