Скільки часу готувати м’ясо?

Скільки часу готувати м’ясо?

Для варених і запечених страв беруть частини задніх і передніх ніг, грудинку і пруг (спинну частину) яловичини, телятини чи свинини. Я часто стикаюсь з двома крайнощами: хтось боїться сирого м’яса і готує «до перших вугликів», а хтось поспішає і отримує недоварене за принципом «гаряче сирим не буває». Не хочу лякати, але і в одному, і в іншому випадках є досить неприємних ризиків. У будь-якому разі усі хотіли б отримати ніжне, соковите і зі смачною кірочкою ароматне м’ясце.

Тому подаю середні тривалості готування.

Якщо ви варите або запікаєте м’ясо товстим (10 см і більше) шматком на 1,5 кг і більше, то яловичина потребуватиме 2-2,5 години; свинина – 1,5-2 години, телятина – 1-1,5 години.

Якщо ви обсмажуєте порційні шматки розміром орієнтовно 5х5 см, то для свинини тривалість коливатиметься від 30 хвилин для вирізки до 60 хвилин для грудинки, а для яловичини – від 45 до 90 хвилин відповідно. Безперечно, найшвидше готується курятина, за нею йде індичка. Куряче філе, розрізане навпіл повздовж, буде готове вже через 15 хвилин. Але куряче й індиче філе дуже хотять, щоб їх доповнити жиром, або принаймні не дати випаруватися сокам, які в них є.

Please follow and like us: