Свинина з ревенем

Свинина з ревенем

У сезон ревеню, чи румбарбару, як кажуть, хочеться його використати на максимум. Якщо ревінь у вас асоціюється лише з випічкою, то даремно. Я використовую його і для несолодких рецептів, адже ревінь – також чудова основа для кислого чи кисло-солодкого соусу до м’яса чи риби. Свинина у соусі з ревеню – незвичне поєднання.

  1. Включіть духовку на 160ᵒС. Поставте на плиту сковороду, яку можна ставити в духовку. Якщо ж такої нема, то приготуйте форму для запікання м’яса і сотейник, а також звичайну сковороду для м’яса.
  2. У сковороді для духовки або сотейнику обсмажте часник – він повинен стати напівпрозорим і позолотитись.
  3. Додайте сюди порізаний на 3-сантиметрові шматочки ревінь, дрібно порізані фініки або інші солодкі сухофрукти, сік і цедру апельсина, бальзамічний оцет та цукор. Перемішайте і припустіть впродовж 2 хвилин на сильному вогні – щоб ревінь почав пускати сік.
  4. У сковороді для м’яса в розігрітій олії обсмажте гілочки чебрецю – нехай вони віддадуть свій аромат. Відгорніть гілочки на край сковорідки і обсмажте стейки на сильному вогні по 3 хвилини з кожного боку.
  5. У форму для запікання викладіть ревінь, зверху на нього – обсмажені стейки. Полийте соками, які залишились на сковороді, прикрийте гілочками чебрецю і поставте в духовку запікатись на 15 хвилин.

Подавайте з картоплею, рисом, кус-кусом, або чим вам подобається. Не забудьте прикрасити і доповнити зеленню.

А на десерт у ревеневий сезон спробуйте швидкий пиріг з ревенем або ж торт з ревенем.

Складники:

300 гр ревеню, почищеного і порізаного на шматочки 3 см завдовжки

5 шт сушених фініків, дрібно порізаних

1 ст. ложка цукру

2 ст.ложки бальзамічного оцту

3 зубці часнику

2 ст.л. олії

2-3 гілочки чебрецю

4 свинних стейки

Сік і цедра 1 апельсина

4 ст.л. дрібно нарізаної зелені

Please follow and like us: