Вареники з чорницею

Вареники з чорницею

Вареники з чорницею – це маст-хев українського літа. Це такий самий невід’ємний атрибут літа, як кавун з динею, як купання в річці, як босоніж по росі… У моєму дитинстві це було само собою зрозуміло: поки сезон, до традиційних вареників з картоплею щонеділі мама додавала в меню вареники з чорницею. І я не знаю, що може піти не так, щоб не скуштувати їх хоча б раз за літо. Але їх також можна робити взимку, використовуючи заморожені чорниці. Ви 100% можете влаштувати літо посеред зими!

Я віддаю перевагу звичайному прісному тісту з борошна, яйця, дрібки солі і холодної води, як для вареників з картоплею. Мені більше до смаку такий класичний варіант. Але якщо зважати на легкість у роботі, то для вареників з ягодами, які швидко пускають сік, я рекомендую заварне тісто. Може, воно здається складнішим, але насправді все якраз навпаки. Воно під силу будь-кому, а коли дійде справа до ліплення, то побачите, наскільки легко з ним справитись – воно значно еластичніше в роботі і простіше заліплюється. Це тісто 100% підходить для новачків у ліпленні вареників. Єдине, що ви не замісите його руками – вам потрібен міксер з насадкою для тіста або хоча б якась лопатка.

  1. У широкій мисці просійте борошно, додайте 1/3 чайної ложечки солі і перемішайте.
  2. У маленьку каструльку влийте воду і покладіть до неї масло. Доведіть до кипіння і повного розтоплення масла.
  3. Гарячу суміш тоненькою цівкою вливайте у борошно, відразу замішуючи міксером (або лопаткою) – так, щоб усе борошно було вмішане.
  4. Обережно – зважаючи, що тісто гаряче, – стуліть з нього щось на зразок кулі (наскільки вдасться), прикрийте рушничком і залишіть охолоджуватись.
  5. Коли тісто охолоне, домісіть тісто руками – це приємно і просто.
  6. Чорниці посипте цукром, струсіть, щоб цукор рівномірно покрив ягоди, і залишіть на ситі, щоб стік зайвий сік, поки охолоджується тісто.
  7. На підсипаній борошном поверхні розкачайте тісто тонким – до 3 мм – шаром. Виріжте склянкою кружечки, порозкладайте в центр кожного кружечка по ложечці чорниць і швидко позаліплюйте.
  8. Вареники опускайте в крутий підсолений окріп. Вони готові, коли через 5-6 хвилин спливли на поверхню і злегка закипіли.
  9. Вийміть порцію вареників з окропу шумівкою на широку тарілку, щоб спершу стекла вода. Через 2-3 хвилини перекладіть у миску, полийте їх маслом, медом, перемішайте і подавайте гарячими.
  10. Готові вареники посипте цукровою пудрою. Можете до них збити сметану з цукром, або ж просто подайте з медом.
Деякі підказки:

* Після кожного раунду вирізання кружечків відразу збирайте обрізки тіста і вимішуйте із залишком тіста в однорідну кулю. Це вбереже тісто від пересихання.

* Воду для варки краще ставити кип’ятити перед тим, як ви приступаєте до ліплення. Таким чином, щоб на момент завершення процесу ліплення у вас був готовий окріп, адже ягоди швидко пускаються сік, який просочується, як би щільно ви не заліплювали варенички. Це призводить до розліплення і розварювання вареників.

* При накладанні начинки і заліплюванні вареників старайтесь, щоб сік не потрапляв на край вареничок: він не дасть заліпити вареник щільно. Якщо це все-таки трапилось, вмочіть сухі пальці в борошно і сильно заліпіть вареничку так, щоб по зовнішньому краю було багато борошна, обкачайте місце просочування у борошні.

Детальніше про прісне тісто і вареники з полуницею можна прочитати тут.

Складники (на 2 особи):

300 гр борошна + борошно для підсипання

100 гр масла + масло для перемащування

120 мл води

1/3 ч.л. солі

1 склянка чорниці

50 гр цукру

За смаком – мед, цукрова пудра, сметана

Please follow and like us:

One Response
  1. […] навіть зручнішим у роботі, а заодно і про вареники з чорницею і з […]

Comments are closed.